Teknoloji HABERLERİ
Netflix, Türkiye'den çekiliyor mu?
04 Eylül 2019, 12:22 0
Netflix, Türkiye'den çekiliyor mu?
Türkiye'de 1,5 milyon kullanıcılarının bulunduğunu ve Türkiye'ye yönelik yatırımlarının giderek arttığını vurgulayan Netflix Türkiye Sözcüsü, Türkiye'den çekilmeyeceklerini ancak yetkililer ile görüşerek aile denetimlerini sıkılaştıracaklarını ifade etti.
Türkiye için tarihi gün
02 Eylül 2019, 23:14 0
Türkiye için tarihi gün
Türkiye Uzay Ajansı'nın ilk yönetim kurulu toplantısı yarın Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank başkanlığında gerçekleştirilecek.
Bebek Telsizi Ve Güvenlik Kamerası
15 Ağustos 2019, 09:32 0
Bebek Telsizi Ve Güvenlik Kamerası
Bebek doğduğu andan itibaren ebeveynler için başlı başına bir mutluluk kaynağı olmakla beraber, bebeğin güvenliği ve sağlığı da hayati bir önem taşımaktadır. Bebeğin güvenliğini sağlamak, sağlığının takipçisi olabilmek için ebeveynler çeşitli yollara başvurmaktadır. Güvenlik ve sağlığın takibinin en zor yapıldığı aralıklar ise ebeveynlerin kendi uyku ihtiyaçlarını gidermeye çalıştıkları gece vakitleri ve bebeğin uyuduğu zamanları değerlendirmeye çalışan ebeveynlerin diğer işlerle ilgilendiği anlardır. İşte bu anlarda da bebeğin kontrolünü yapabilmek için en çok başvurulan yöntem bebek telsizi ve güvenlik kamerası olmaktadır.
Black Desert Türkiye ve MENA’ya yepyeni bir ‘PvE Modu’ geliyor!
22 Temmuz 2019, 09:53 0
Black Desert Türkiye ve MENA’ya yepyeni bir ‘PvE Modu’ geliyor!
Yeni PvE modu “Kan Altarı” ile düşman akınlarına karşı mücadele etmeye hazırlanan maceracılar, bir yandan ödüller kazanırken diğer yandan aralarındaki dayanışmayı artıracak. Yeni sınıf Shai’nin gelişiyle başlayan kutlamalar ise devam ediyor. Kalıcı erişim kazanmak için Shai ile eşsiz bir maceraya atılmak yeterli.
Mikrofon - Mikrofon Nedir?
03 Temmuz 2019, 12:19 1
Mikrofon - Mikrofon Nedir?
Mikrofon, Birçok amaç için mikrofonları kullanıyoruz. Bu yazımızda kullandığımız mikrofonların yapısını ve nasıl çalıştığını açıklamaya çalıştık. Bir ses çıkışı olan yerde (bu konuşmamız sırasında da olur) ses, havada bir basınç değişimi oluşturur. 
Facebook 'Yüksek Mahkeme' kuruyor
28 Haziran 2019, 15:30 0
Facebook 'Yüksek Mahkeme' kuruyor
Kendi para birimini kullanmaya hazırlanan Facebook, şimdi de Yüksek Mahkeme kurma yolunda. Şirket, dünya genelinde talep edilen zararlı paylaşımların silinmesi için son kararı verecek Oversight Board isimli bir birim kuracağını açıkladı.
Apple o ürününü geri çağırdı
21 Haziran 2019, 15:05 0
Apple o ürününü geri çağırdı
ABD'li teknoloji şirketi Apple, "MacBook Pro" model dizüstü bilgisayarlarının eski modellerinden bir bölümünü geri çağırma kararı aldığını duyurdu.