Sağlık HABERLERİ
Trakya Üniversitesi Rektörü Tabakoğlu'ndan
01 Şubat 2021, 14:01 0
Trakya Üniversitesi Rektörü Tabakoğlu'ndan "salgınla mücadelede rehavete kapılmayalım" uyarısı:
- "Aşı bu mücadelenin önemli bir parçası ancak sadece aşıyla bunu çözemeyiz"- "Tedbirli şekilde yaşamaya devam etmeliyiz"
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
29 Ocak 2021, 23:40 0
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
- 6 bin 912 kişinin yeni tip koronavirüs testi pozitif çıktı, 131 kişi yaşamını yitirdi, 8 bin 93 kişinin Kovid-19 tedavisi ya da karantinasının tamamlanmasıyla iyileşenlerin sayısı 2 milyon 348 bin 309'a çıktı- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs vefat sayılarındaki düşüşün ciddi manada ümitlendirdiğini belirtti- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ülkede mutasyonlu virüs tespit edilen vatandaş sayısının 128'e yükseldiğini, 17 şehirde İngiltere varyantı görüldüğünü açıkladı- Çin'den sipariş edilen 10 milyon dozluk Kovid-19 aşılarının ikinci partisinin ikinci bölümünü taşıyan uçak, İstanbul Havalimanı'na indi
Enfeksiyon uzmanı Prof. Dr. Şener, Kovid-19 rakamlarındaki düşmeye aldanılmaması için uyardı:
26 Ocak 2021, 11:10 0
Enfeksiyon uzmanı Prof. Dr. Şener, Kovid-19 rakamlarındaki düşmeye aldanılmaması için uyardı:
- "Mevcut rakamlar bizi aldatmasın. Çünkü sonuç olarak daha önceki dönemde de önlemler ilk kalktığı anda tekrar vakaların pik yaptığını, arttığını gördük, yaşadık. Dolayısıyla rakamlara kanmadan maske, mesafe, el hijyenini hiç ihmal etmeden uygun gruplarda sıramızı bekleyerek aşımızı olmamız gerekiyor"- "Aşının da gelmesiyle ve aktif olarak uygulanmaya başlamasıyla elimizde bir kozumuz daha oldu tabiri caizse. Aşıyı yaygınlaştırdıkça toplumda uygulamayı artırdıkça bu önlemlerin daha da faydasını göreceğiz"
Güçlü bağışıklık sistemi rahim ağzı kanseriyle mücadelede önemli
25 Ocak 2021, 09:48 0
Güçlü bağışıklık sistemi rahim ağzı kanseriyle mücadelede önemli
- Doç. Dr. Hatice Kahyaoğlu Süt:- "Rahim ağzı kanserine karşı güçlü bir bağışıklık sistemi önemli sağlıklı beslenme, vitamin destekleri özellikle günlük D vitamini ihtiyacını karşılamak çok önemli"
Sağlık Bakanlığı
23 Ocak 2021, 19:24 0
Sağlık Bakanlığı "aşı" dolandırıcılığına karşı uyardı:
- "Sağlık Bakanlığı 'Aşı sıranız geldi' içerikli SMS göndermemektedir. Kişisel bilgilerinizi ve kimlik bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız, kısa mesajda yer alan linke tıklamayınız"
Bursa'da virüslere karşı etkili ağız ve burun spreyi geliştirildi
22 Ocak 2021, 15:11 0
Bursa'da virüslere karşı etkili ağız ve burun spreyi geliştirildi
- Solüsyonu geliştiren Op. Dr. Ahmet Ümit Sabancı:- "solüsyonun virüsü 1 dakika içinde inaktivite ettiği görüldü. Yaptığımız çalışmalarda solüsyonun burun ve ağız dokusu üzerinde hem iyileştirici olduğu hem de virüsleri öldürdüğü tespit edildi"- Prof. Dr. Cüneyt Özakın:- "Solüsyonun bakteri, mantar ve özellikle Sars Cov-2'ye karşı öldürücü etkisinin olduğunu ortaya koyduk"