Sağlık HABERLERİ
Kocaeli Üniversitesi Hastanesinde hastalar
21 Ağustos 2020, 15:01 0
Kocaeli Üniversitesi Hastanesinde hastalar "online" muayene ediliyor
- KOÜ Hastenesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk:- "Nisan ayının başında Sosyal Güvenlik Kurumuna bu uygulamaya başlama isteğimizi bildirdik ve o tarihten itibaren gastroenteroloji, genel cerrahi ve psikiyatri polikliniklerinde hastalarımıza WhatsApp üzerinden hizmet vermeye başladık"- "Pandemi sürecinde 3 bin 500-4 bin hastamız bu hizmetten yararlandı. Bu uygulamayı devam ettiriyoruz. Özellikle hastaneye gelemeyecek olan hastalarımızın işlerini daha rahat bir şekilde yapıyoruz"
Kocaeli'de koronavirüs tedbirlerine uymayan 53 kişiye para cezası verildi
19 Ağustos 2020, 09:43 0
Kocaeli'de koronavirüs tedbirlerine uymayan 53 kişiye para cezası verildi
Kocaeli'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uymadıkları gerekçesiyle 53 kişiye idari para cezası uygulandı.
Covid19 aşısına Gebze'den gün geldi
11 Ağustos 2020, 22:55 0
Covid19 aşısına Gebze'den gün geldi
TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı çalışmalarında önemli bir aşamaya gelindiğini belirterek, gelecek yılın ilk aylarında bunun kullanılabilir hale gelmesi için gece gündüz çalıştıklarını bildirdi.
Koronavirüs aşı çalışmalarında önemli aşamaya gelindi
11 Ağustos 2020, 15:55 0
Koronavirüs aşı çalışmalarında önemli aşamaya gelindi
- TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal:- "Gelecek yıl içerisinde, erken aylarda bunun kullanılabilir hale gelmesi için gece gündüz çalışıyoruz"- "Öncelikle hem aşıda hem de ilaçta Türkiye olarak dünyadaki var olan teknolojilerin aynısına sahibiz. Aynı zamanda dünyanın kullanmadığı özgün bir aşı üzerinde çalışıyoruz. İlaçta da orijinal molekülden başlayarak dünyadaki ilk ilaçlardan birisini geliştiriyoruz"- Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Şaban Tekin:- "İlk aşı için insan deneyleri en geç ekimde başlar diye planladık. İkincisi bunun akabinde başlayabilir"