KÜLTÜR HABERLERİ
Yemenli öğrenciler kültürlerini tanıttı
02 Ekim 2018, 11:26 0
Yemenli öğrenciler kültürlerini tanıttı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi’ne bağlı olarak ilimizde üniversite eğitimi gören misafir öğrencilere yönelik hizmet veren Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü Uluslararası Öğrenciler Birimi, Kocaeli’ndeki Yemenli öğrenciler ve diğer misafir öğrencilerin katılımıyla “Yemen Tanıtım Günü” programı gerçekleştirdi. Özel programda Yemen’e ait dans gösterileri, şiir ve türkü söyleşileri ile yöresel yemekler, renkli görüntüler oluşturdu.
Tarihi Su Dolabı beğeni topluyor
20 Temmuz 2018, 13:03 0
Tarihi Su Dolabı beğeni topluyor
 Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker restorasyon çalışmaları tamamlanan Tarihi Su Dolabında incelemelerde bulundu. İbrahim Paşa tarafından 1644 yılında yaptırılan ve Gebze Stadı’nın yanında bulunan Tarihi Su Dolabı, Gebze Belediyesi tarafından aslına uygun bir şekilde restore edilmişti. Gebzespor’un sezonun ilk idmanına katılan Başkan Köşker ve mahalle muhtarları daha sonra; restorasyonu Gebze Belediyesi tarafından, Anıtlar Yüksek Kurulu’ndan alınan onayla tamamlanan Tarihi Su Dolabında incelemelerde bulundu.
Gebze İMH’de Naomi Klein'in eseri tahlil edildi
03 Mayıs 2018, 16:06 0
Gebze İMH’de Naomi Klein'in eseri tahlil edildi
Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin her ay geleneksel olarak gerçekleştirdiği “Kitap Tahlili” etkinliğinin Nisan ayı programında Kanadalı gazeteci, yazar ve aktivist Naomi Klein’in “Şok Doktrini-Felaket Kapitalizminin Yükselişi” isimli eseri tahlil edildi.
GTÜ’den Engelsiz Festival
03 Mayıs 2018, 15:56 0
GTÜ’den Engelsiz Festival
3. GTÜ Engelsiz Gençlik Festivali, 7 Mayıs pazartesi engelleri kaldırmak için herkesi farkındalığa davet edecek. 
GKM’de keyifli konferans
26 Nisan 2018, 13:04 0
GKM’de keyifli konferans
Gebze Belediyesi külttür-sanat etkinlikleri 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanında bulunan Gebze Kültür Merkezinde hız kesmeden devam ediyor.
Gebzeli gençler Ankara'da 250 fidan dikti
26 Nisan 2018, 12:53 0
Gebzeli gençler Ankara'da 250 fidan dikti
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in eğitim alanındaki en önemli projelerinden biri olan “41 Genç 41 Gelecek” programının katılımcı öğrencileri, önce Bilecek sonrasında Ankara’da tarih turu gerçekleştirdi.
Beş Divanlı Rıza Bey Konağı yenilenecek
14 Ekim 2017, 11:24 0
Beş Divanlı Rıza Bey Konağı yenilenecek
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Derince İlçesi, Tahtalı Mahallesi’nde bulunan Beş Divanlı Rıza Bey Konağı’nı aslına uygun olarak yeniden inşa edecek. Konağın yenilenmesi için 16 Ekim’de saat 11.00’de ihale düzenlenecek. Milli mücadele yıllarında Taşköprü yöresi ve çevresindeki Milli Müfreze’nin kurucu olan Beş Divanlı Rıza Bey Konağı karargah olarak kullanılmasıyla önem arz ediyor.