Çarpıklıklarla mücadele eden tek ülkeyiz

Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile bir araya gelmeyi sürdüren Karaosmanoğlu, KİHMED ve GKD yönetimlerini makamında ağırladı

Çarpıklıklarla mücadele eden tek ülkeyiz
16 Kasım 2017 Perşembe 19:24

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genç Kocaeliler Dernek (GKD) Başkanı Umut Ongül ve Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Sabahattin Yamak ile yeni yönetimleriyle makamında bir araya geldi. Büyük bir devlet olmanın yolunda herkes gibi STK’lara da görev düştüğünü vurgulayan Karaosmanoğlu, “Coğrafyamızın içinde bulunduğu hâl, savaş içindeki komşularımız, terör, vatanından sürülenler ve dünya düzenindeki çarpıklıklarla gerçek manada mücadele eden tek ülke Türkiye’dir” dedi.
 
“ÜLKEMİZ GELİŞME YOLUNA DEVAM EDİYOR”
Dünyanın en büyük, en muhkem, en heybetli kaleleri olan ailelerin toplumda ki yerinin nedenli önemli olduğunun da vurgulandığı görüşmelerde, dünyanın kaderini değiştiren kahramanları, liderleri, komutanları ve bilim insanları dün ve bugün olduğu gibi gelecekte de yine milletimiz çıkaracaktır diyen Karaosmanoğlu, “Bunun oluşumunda milleti ve ülkesi için dertlenmiş sivil toplum kuruluşlarımızın büyük bir katkısı olacaktır. Büyük özveriyle çalışmanız ve bizlerinde verdiği desteklerle geleceğin güçlü Türkiye’sini inşa ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkemiz tüm saldırılara rağmen kalkınma ve gelişme yoluna devam ediyor. Bizlerinde görevi yerel yönetimler olarak halkımızın taleplerine, STK’larımızın görüş ve önerilerine hızlı bir şekilde cevap vermektir. Çok şükür bu çizgimizden ve halkımızla olan gönül bağımızdan zerre sapma göstermedik, bundan sonrada göstermeyeceğiz” diye konuştu.
 
“BİLİYORUZ Kİ DEMOKRASİ STK’LARDA ŞEKİLLENİYOR”    
Sivil Toplum Kuruluşlarımızla her konuda çok sıkı bir iş birliği içinde olduklarını da ifade eden Karaosmanoğlu, “Kocaeli’de huzurlu bir toplum için faaliyet gösteren STK’larımıza, Gebze ve İzmit Merkez’de hizmet merkezleri tahsis ettik. Bu Sivil Toplum Merkezlerimizde, ciddi projeler geliştiriliyor ve şehir genelinde uygulanıyor. STK’larımızın mekânsal ihtiyaçları ücretsiz bir şekilde karşılanıyor.
Hatta onlara çay, kahve ikramlarımız bile ücretsiz olarak sunuluyor. Türkiye’nin en büyük Fuar alanlarından biri olan, Kocaeli Fuarı’nda yine büyük küçük demeden tüm STK’larımızla bir araya geliyor. Aramızdaki bağları, aramızdaki sevgiyi güçlendirmek için birlikte çalışıyoruz. Yöre derneklerimizle de iş birliği içerisinde kendi memleketlerini en iyi şekilde tanıtmalarına imkânlar sunuyoruz.
SEKAPARK Kültür alanında tahsis ettiğimiz evlerimizle; Balkanlardan, Rumeli’ye Kuzey Kafkasya’dan Azerbaycan’a kadar Kültür coğrafyamızdan dernek ve federasyonlara geniş imkânlar sunuyoruz. Yine bu alanımızda üniversite ve imam hatip mezunlarımıza da mekânlar tahsis ettik. Çünkü biliyoruz ki demokrasiler de STK’larda şekilleniyor” açıklamasını yaptı.
 
“HEDEFİNİZ SÜRDÜRÜLEBİLİR PROJE ÜRETMEK OLSUN”
Sivil Toplum Kuruluşlarının samimi ve içten bir şekilde vatandaşımıza ve ülkemize hizmet etmesini isteyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Hedefimiz sürdürülebilir projeler üretmek olsun. Özellikle gençlerimiz için hayata geçireceğiniz her projeyi desteklemeye devam edeceğiz. Kocaeli proje üreten ve bunu tüm Türkiye’ye yayan bir kent konumundadır. Yerel yönetimlerin siz gibi STK’lardan beklediği sürdürülebilir projeler üretmenizdir. Kardeşliğimiz ve birliğimiz çok önemlidir. Kocaeli bunun yerel yönetimlerle başarmış model bir kenttir” şeklinde konuştu. Görüşmelerde STK’ların okullara dönük çalışmalarda yapmasını isteyen Karaosmanoğlu, okul aile birliklerinin öneminden de özellikle bahsetti. Birliktelik yapılan görüş alışverişinin ardından sona erdi.

 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.