Konak Hastanesi’nde FETÖ-TACİZ-CEZA üçgeni!

Kocaeli'de kurulan, Gebze, Gölcük ve Sakarya'da da şubesi olan Konak Hastanesi, geçtiğimiz günlerde SGK'ya 10 milyon gibi rekor bir ceza ödedi. Hastanenin ortaklarından olan Başiskele AK Parti İlçe Başkanı Dr. Şahin Talus, hastanesini bu cezadan kurtaramazken, hastanenin bir dönem adının FETÖ/PDY ile anılmasının da sıkıntıları sürüyor.

Konak Hastanesi’nde FETÖ-TACİZ-CEZA üçgeni!
04 Ağustos 2016 Perşembe 10:36

(MİKROFON ÖZEL HABER) SGK'nin geçtiğimiz dönem anlaşmasını askıya aldığı Konak Hastaneleri, büyük bir sıkıntı yaşamıştı. AK Parti İlçe Başkanı Talus, bu sıkıntıların aşılmasında büyük rol oynamıştı. Ancak 17-25 Aralık sonrası, hastanenin önemli ismi Bünyamin Dal'ın, FETÖ destekçisi olup, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde ki paylaşımları tepkileri hastane üzerine çekmişti. Dal'ın hastaneden ayrıldığı ifade edilse de, hastanedeki hisselerini hangi şartlar da devir ettiği ve ödemenin ne şekilde yapıldığı kamuoyu ile paylaşılmamıştı.

REKOR CEZA
Konak Hastanesi, geçtiğimiz günlerde SGK'ya 10 milyon gibi büyük bir cezayı öderken, hastanenin AK Partili ortağı Başiskele İlçe Başkanı Dr. Şahin Talus, bu cezayı uzun süre ertelemiş olsa da, kurumunu cezadan kurtaramamıştı. Ancak, Konak Hastanelerinin FETÖ/PDY kapsamında işlem görmesini engelleyen isim olan Şahin Talus'un 15 Temmuz darbe girişimi sonrası büyük sıkıntı içinde olduğu kaydedildi. SGK anlaşması bir dönem askıya alınan Konak Hastanesi'nin 15 Temmuz hain darbe kalkışması sonrasında nasıl bir denetime tabi olacağı da sağlık sektöründe tartışılmaya başlandı.


DAL ŞİMDİ NÖBETTE
Konak Hastanelerinin kuruluşundan itibaren yönetici olarak en büyük sorumluluğu üstlenen Bünyamin Dal, FETÖ/PDY ihanet şebekesinin bir dönem Kocaeli'de en çok bilinen ismi olmuştu. Dal, 17-25 Aralık operasyonları sonrasında da 'yolsuzluk' bahanesi ile FETÖ yapılanmasını savunup, hükümet ve Cumhurbaşkanı aleyhinde paylaşımlarda bulunmuştu. Şimdilerde ise Bünşamin Dal, Perşembe Pazarı'nda ki demokrasi nöbetinde sürekli resimler çekerek, paylaşımlarda bulunuyor. Ancak, kurumun yapılanmasını ve personel düzenini sağlayan isim olan Bünyamin Dal'ın, hastaneden gerçekte ayrılıp, ayrılmadığı, hangi koşullarda ilişkisini kestiği ve hisselerini hangi şartlar da devir ettiği kamuoyu ile paylaşılmadı.


İÇERDE DE OPERASYON YOK
Birçok kurum ve kuruluş 15 Temmuz hain kalkışma sonrası, kendi içinde ki temizliği yapmak için harekete geçerken, Konak Hastanesi'nde bu operasyon yapılmadı. Hastane personelini ve hastanelerin tüm yapılanmasını o dönemlerin en ateşli FETÖ sempatizanı olan Bünyamin Dal yapmıştı. Bünyamin Dal, ayrıldığını açıklasa da kurum içinde herhangi bir değişim yapılmadı. Bünyamin Dal'ın kurduğu kadro görevini sürdürerken, 15 Temmuz sonrasında da kurum içinde herhangi bir operasyon yapılmadı. Özellikle AK Parti İlçe Başkanı Dr. Şahin Talus'un bu konuda sessiz kalması siyasi çevrelerde de tartışmalara neden oluyor.

 

YÜKSEL AGCA NEDEN AYRILDI?
Konak Hastanelerinin bir diğer tartışılan konusu ise hastanede yüzde 18 ortaklığı olan Dr. Yüksel Agca'nın bu hastaneden ayrılarak, apar-topar Medicalpark Hastanesi Kocaeli'de göreve başlaması oldu. Ortağı olduğu hastaneden neden ayrıldığı ve rakip olarak bilinen bir başka özel hastanede normal doktorluğu neden tercih ettiği tartışılan Yüksel Agca, bu konuda değerlendirme yapmaktan kaçınırken, Medicalpark Hastaneleri de bu konuda herhangi bir değerlendirme yapmıyor. Kulislerde Yüksel Agca'nın Medicalpark Hastanesi'nden, bir takım garantiler alarak, 15 Temmuz ihaneti öncesinde bu hastaneye geçtiği konuşuluyor.

 

EŞMECİ, DAL'IN ADAMIMIYDI?
İzmit, Gölcük ve Sakarya'dan sonra Gebze'de de şube açan Konak Hastanesi, Gebze'de de çalışmalara skandallarla başladı. Bünyamin Dal'ın kuruma kazandırdığı isim olarak bilinen Ahmet Eşmeci, Özel Gebze Konak Hastanesi'nin Genel Müdürü olarak göreve başladı. Ancak, Ahmet Eşmeci, Gebze Konak Hastanesi'nde ki uygulamaları ile tepki alırken, hakkında ortaya atılan 'taciz' iddiaları ile sıkıntı yaşamıştı. Hastane de çalışan bayan personellerin Ahmet Eşmeci hakkında şikâyette bulunduğu ve hastane yönetiminin çalışanlardan yazılı savunma aldıktan sonra Ahmet Eşmeci'nin görevine son verdiği öğrenilmişti. 

GÖKLÜ KOTO ÜYESİ OLMUŞTU
Hastanenin ortaklarından Dr. Metin Göklü, Ahmet Eşmeci ile ilgili iddiaların ardından, genel müdürü görevden alarak, Özel Gebze Konak Hastanesi'nde kendisi görev yapmaya başlamıştı. Gebze Konak Hastanesi'nde mesai yapmasına rağmen Ticaret Odası üyeliğinde KOTO'yu tercih eden Metin Göklü'nün, FETÖ/PDY operasyonlarında tutuklanan Murat Özdağ ile yakın dost oldukları biliniyordu. Tüm bu gelişmelerin ardından hastanenin AK Partili ortağı Şahin Talus'un nasıl bir tavır sergileyeceği ve hastaneyi daha ne kadar koruyacağı merak ediliyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kemal kanırtan - 12 ay önce
bünyamin dal ve sahin talus un yakınlığı biliniyor tüm bunlara rağmen şahin talus ak partide kocaeli il yöneticisi olabiliyor. bu iş bitmiş ak partinin içini çürüttü bunlar gibiler. yeni hastanenin adı neydi medar hastanesi mi. ne güzel herşey geçmişte kaldı demi
Avatar
DEĞİŞTİR BİTSİN - 12 ay önce
ESKİ KONAK HASTANESİNİN YENİ MEDAR HASTANESİ OLMA SEBEPLERİNDEN BİRİ BELLİ. DEĞİŞTİRİN İSİMİ BİTSİN GİTSİN BİZDE UNUTUYORDUK ZATEN
Avatar
Nevzat Babacan - 12 ay önce
Bu şahin talus denilen vatandaş akp kocaeli il başkanlığı için adı geçiyordu. olmadı ama başkan yardımcısı mı vekilimi ne oldu. yani anlayacağınız 1 numara olmadı 2 numara oldu. daha düne kadar adı fetö ile anılan adamlarla deste deste ortaklıklar yapan adam akpnin kocaelide en güçlü isimlerinden biri.
Avatar
utanmazlar - 12 ay önce
bunlar bir güç çıkar bütün geçmişlerini önce kendileri unutur sonra herkese unuttururlar. zaten hastanenin adını medar hastanesi olarak değiştirmelerinden belli. vur gelsin.
Avatar
sema - 12 ay önce
Gebze Konak Hastanesi, beyin ve sinir cerrahisi bolumu bir hafta öncesinden kontrol randevusu aldım ekranda ismim çıktı ama Dr. Yanına girebilmek ne mümkün! Kapıdaki görevli arkadaş kendi sırasını oluşturmuş bundan sonra sizi bundan sonra seni. Ö**** diyor ekranda ö*** ismi yok diyorum ne oluyor cevap yok! Ekranda ismim var neden giremiyorum giriş yapmamışsınız diyor Allah aşkına ekranda ismim çıktığında giriş nasıl yapmamış oluyorum? 1 saat 15 dakikalık bir beklemeden sonra sıra bana gelebildi. Doktor iyi ama bu kadar beklemeyi gozonune alıyorsanız tabi disiplin prensip önemli değil doyorsaniz! Benim son gelişim devlete gidin daha iyi!
Avatar
bünyamin dal - 12 ay önce
ego abidesi bünyamin dal çocuklarını fetö okullarında okuturken sohbetlere katırlırken fetö ile cebini doldururken iyiydi şimdi sorsan kesin fetö düşmanıdır yada kandırılmıştır
Avatar
vay bee - 12 ay önce
Bünyamin Dal? tutuklanmadı mı?
Avatar
Ekin Kıran - 12 ay önce
Yok bea o adamdan çıkmaz fetö