Gündem HABERLERİ
Cübbeli’den ‘damada ihale’ açıklaması
02 Haziran 2019, 14:19 0
Cübbeli’den ‘damada ihale’ açıklaması
Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Habertürk'te Veyis Ateş'in sorularını yanıtladı. Cübbeli, İstanbul Yarı Maratonu organizasyonu için İBB şirketlerinden Spor İstanbul tarafından düzenlenen ihalenin, damadına ait şirkete verilmesiyle ilgili "Kim dini alet ederek para kazanıyorsa Allah ona lanet etsin" dedi.
İnfaz yasasında neler değişecek?
02 Haziran 2019, 13:25 3
İnfaz yasasında neler değişecek?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde af talebine ilişkin yaptığı açıklamanın detayları belli oldu. İnfaz yasasında yapılacak olan değişikliğe göre, terör suçları hariç, cezasının yüzde 50’sini çeken serbest kalacak.
10 bin atama müjdesi
31 Mayıs 2019, 16:11 0
10 bin atama müjdesi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , yaptığı son dakika açıklamasında 25. dönem POMEM 10 bin polis alımı tarihini açıkladı.
Osman Erkan savcılıkta
31 Mayıs 2019, 11:06 0
Osman Erkan savcılıkta
Bir süre önce Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı müfettişleri tarafından denetim geçiren GPOSB’da (Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi) ortalık karıştı. Yapılan denetimler sonrasında GPOSB Yönetim Kurulu Başkanı Osman Erkan ve Yönetim Kurulu savcılığa sevk edildi.
O esnaf konuştu
30 Mayıs 2019, 21:56 1
O esnaf konuştu
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu ile tartışan esnaf Eyüp Akgün, "Sosyal medyada 'tokatladı' diye bazı ifadeler görüyorum. Bana kimse tokat atamaz. Bize ders vermeye çalıştı ancak dersini aldı" dedi.
O avukat eteğini giyindi geldi
30 Mayıs 2019, 21:27 1
O avukat eteğini giyindi geldi
Türkiye, dünden bu yana İstanbul Anadolu 2. İş Mahkemesi'nde görülen bir duruşmada dava dosyasıyla ilgilenmek yerine davacı vekili Tuğçe Çetin'in etek boyuyla uğraşan hakimi konuşuyor. Büyük tepki çeken olayın ardından hakim açığa alınırken, bir nevi psikolojik şiddete maruz kalan avukat Tuğçe Çetin, bugün de adliyeye aynı kıyafetle geldi. Meslektaşı olan eşiyle adliyeye gelen Çetin, sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafa "Yine aynı kıyafetle her zaman olduğumuz yerdeyiz" notunu düştü.
Yargı sisteminde yenilik
30 Mayıs 2019, 15:09 0
Yargı sisteminde yenilik
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargı Reformu Stratejisi'ni açıklıyor.