MatchOffice hakkında bilmedikleriniz

Mikrofon Haber olarak Gebze’de faaliyet gösteren ve herkesin ismine aşina olduğu MatchOffice hakkında hiç bilmediklerinizi sorduk. İşte MatchOffice Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Demirtaş ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Nalbant yapmış olduğumuz o çok özel röportaj:

MatchOffice hakkında bilmedikleriniz
26 Şubat 2019 Salı 15:30

Firma sektöre yönelik faaliyetleriniz hakkında bilgi verir misiniz? Firmanız ne kadarlık bir alan üzerine kurulu ve istihdam sayınız kaç?
- Gebze ve çevresinde Yapı Endüstrisi, Gayrimenkul Yatırımı, Mimarlık, Mühendislik ve Sigorta alanlarında 2013 yılından itibaren faaliyet gösteriyoruz. Markamızın yönetim ofisi kendimize ait Gebze'nin merkezinde bulunan plazamızın en üst katında toplam 350m2 lik alandandır. Bunun haricinde FiYaka sitesi içerisinde Gayrimenkul Danışmanlığı hizmeti verdiğimiz bir ofisimiz daha bulunmaktadır. 5 ayrı faaliyet alanındaki istihdam sayımız şu an 86 kişi.
 
Ürünleriniz hakkında biraz bilgi verir misiniz? Piyasaya sunduğunuz veya sunmayı planladığınız yeni bir ürün varsa bahseder misiniz?
- Sektörde butik yapılar üzerinde farklılık uyandıracak projeler inşaa etmekteyiz. Şu ana kadar Gebze'nin merkezi konumlarda 6 projemezi tamamladık ve birçok aileyi ev sahibi yaptık. Bunun dışında 2018 yılında hayata geçirdiğimiz MatchOffice projemiz ile akıllı ofis sistemleri alanında hizmet vermeye başladık. Mobilyalı/Mobilyasız ve Sanal ofis olarak kiralama imkanı sunduğumuz bu projemiz bölgede ilk olması ile birçok girişimcinin faydalandığı bir model oldu. Ofis kurulum ve sabit giderleri minimuma indirdiğimiz bu projemizde isterlerse müşterilerimize özel asistan, kargo/posta takibi ve çağrı merkezi hizmeti de verebilmekteyiz. MatchOffice projemizin bünyesinde bulunan 2 adet 10 ve 16 kişilik toplantı odalarımız haricinde 45 kişiye kadar ağırlama yapabildiğimiz seminer salonumuz da bulunmaktadır. Bu salonlarımızı sadece bünyemizde faaliyet gösteren firmalar değil her işletmenin faydalanabileceği modelde kiralayabiliyoruz.
 
2018 yılı sizin için nasıl geçti?  Yeni yatırımlarınız oldu mu, olduysa yatırımın yeri, bütçesi, istihdamınıza ve firmanıza olan yansımaları hakkında bilgi verir misiniz?
- 2018 bizim için istikrarlı büyümemizi sürdürmemize devam olanağı sağladı. Son çeyreğinde yaşanan gayrimenkul alanındaki daralmayı pek hissetmedik. Çünkü her projemizi kendimize ait arsalar üzerinde inşa ediyoruz. Bu bize hem maliyet hem de satış kolaylığı sağlıyor.
 
2019 ve 2023 yılı için hedefleriniz ve varsa hayata geçireceğiniz yatırım planlarınız hakkında ayrıntılı bilgi verebilir misiniz? Varsa yatırımlarınızın yeri, bütçesi, firmanıza yapacağı katkı, istihdam gibi konularla ilgili beklentilerinizi aktarır mısınız?
- Bugüne kadar yaklaşık 120 adet konut inşaa ettik. Butik projeler olduğu için az sayıda ve özenli mimari konseptler üzerinde çalıştık. Önümüzdeki yıllar içerisinde bölgemizde villa ve iş merkezi  projeleri ile sahnede olmayı planlıyoruz.
 
İhracatınız var mı? Ağırlıklı dış pazarlarınız hangi bölgelere bulunuyor?
- Son 2 aydır Rusya'da bir otel projesi ile alakalı çalışıyoruz. Bulunduğu bölgenin en büyük yatak kapasiteli oteli olacak bu projenin şu an planlama aşamasındayız.
 
Türkiye sektörünüzün büyüklüğü ve gelişimi açısından gelecek döneme ilişkin öngörülerinizi somut verilerle aktarır mısınız? Bu çerçevede sektörün geleceğine yön verecek projeler var mı, konuyla ilgili düşünceleriniz neler?
- Ülkemiz inşaat sektöründe son 16 yılda büyük bir atılım gerçekleştirdi. İnşaat sektörü kendine bağlı 400 kaleme tedarik sektörünü canlandıran bir faaliyet alanı. Ülkemizde son 5 yılda yapılan projeler Dünya'ya örnek olacak şekilde projelendiriliyor. Bu büyük bir başarı. Şu an duraksama yaşanmış olsa da kısa sürede bu durum atlatılacaktır diye düşünüyoruz.
 
Sektörde karşılaştığınız sorunlar ve bu sorunlara dair çözüm önerilerinizi kısaca aktarır mısınız?
- Sektörde yaşadığımız en büyük sorun denetimsizlik. Denetimsizliğin sonucu güvensizlik artıyor ve müşteri memnuniyet kaybı çok fazla yaşanıyor. Bunun önüne geçilebilecek mekanizmaların bir an önce hayata geçirilmesi gerekiyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.