EKONOMİ HABERLERİ
e-ihracat uzmanı İlhan Selçuk, girişimcilere tavsiyelerde bulundu:
11 Ekim 2021, 11:39 0
e-ihracat uzmanı İlhan Selçuk, girişimcilere tavsiyelerde bulundu:
- "En önemli amacımız, yurt dışından, örneğin Çin'den bir ürün alıp başka bir ülkeye satmak değil, kendi ürünlerimizi dünya e-ticaret piyasasında satabilmek"- "İstiyoruz ki üreticilerimiz yurt dışında şirketler açsınlar, Türkiye'deki şirketleri üzerinden e-ticaret kanalı ile yurt dışına ihracat yapsınlar"- "Özellikle e-ticaret dünyasında Amerika, Avrupa, Avustralya ve İngiltere pazarı için insanları yönlendiriyoruz. Dayanışma halinde Türkiye olarak pazarımızı yurt dışına e-ticaret kanalıyla sunabiliriz"- "Şu anda e-ticarete talep çok fazla. Bu, her geçen yıl artıyor. Biz yeni yetişen neslin, girişimcilik ruhunu da ortaya koyarak e-ihracat dünyasında rol alabileceğine inanıyoruz"- "Ticaret, bir sabır işidir ve süreçtir. İnsanlar, mevcut işlerinin yanında bu işi yapabilir. Belli bir büyüklüğe eriştikten sonra ana işinin bu olması gerekiyor. En önemli tavsiyem, üretici olun olmayın potansiyelin farkına varın"
MODEF EXPO 2021'in yabancı konuklarından Türk mobilyasına övgü
07 Ekim 2021, 11:03 0
MODEF EXPO 2021'in yabancı konuklarından Türk mobilyasına övgü
- Dubai'den gelen Esam Omar:- "İnegöl fuarını tercih etmemdeki en önemli sebep, hedefe direkt ulaşabiliyoruz. İstemiş olduğum modeli veya renkleri çeşit çeşit İnegöl'de bulma imkanım oluyor"- Özbekistanlı İhtıyor Yunustaev:- "Klasik ürün satan bir firmayız. Bu ilk ziyaretim. Burada klasik ürün stantlarını gezdiğimde kalitenin çok iyi olduğunu gördüm"
Dünya genelinde çağrı merkezi hizmeti sunan Webhelp'in Ankara ofisi açıldı
07 Ekim 2021, 09:30 0
Dünya genelinde çağrı merkezi hizmeti sunan Webhelp'in Ankara ofisi açıldı
- Webhelp Kurucusu ve Üst Yöneticisi Olivier Duha:- "Türkiye'de 12 binden fazla kişiyi istihdam ediyoruz. Önümüzdeki 4 yıl içinde Türkiye'deki çalışan sayısını 20 binin üzerine taşıyacağımızı düşünüyoruz"- Webhelp Türkiye Üst Yöneticisi Metin Tarakçı:- "Şirket olarak Almanya'ya hizmet ihracatımız yılda 40 milyon avro seviyelerine kadar çıktı"