Eğitim HABERLERİ
Yaratıcı Ruhlar Robotlarını GTÜ'de yarıştıracak
06 Mart 2019, 18:39 0
Yaratıcı Ruhlar Robotlarını GTÜ'de yarıştıracak
Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Robotik ve Otomasyon Kulübü (GROK) tarafından bu sene ikincisi düzenlenecek olan 2. Uluslararası Gebze Teknik Üniversitesi Kelebek Robot Olimpiyatları (KelebekRO), 6-7 Nisan tarihlerinde Gebze Teknik Üniversitesi'nde gerçekleşecek.
GTÜ’den TÜBİTAK Yarışmasında Gebze'ye Destek
27 Şubat 2019, 15:08 0
GTÜ’den TÜBİTAK Yarışmasında Gebze'ye Destek
Gebze’de öğrenim gören lise öğrencilerinin TÜBİTAK 2204-A Araştırma Projeleri Yarışmasına katılım oranını artırmak için GTÜ, Gebze’de bulunan tüm liselerden toplam 50 öğretmen için proje hazırlama ve yarışma başvuru süreci gibi konularda 2 gün süren Eğitim Toplantısı düzenlemiştir.
GTÜ'de iyi niyet anlaşması
26 Şubat 2019, 14:41 0
GTÜ'de iyi niyet anlaşması
GTÜ ile Akım Metal iyi niyet anlaşması imzaladı. Anlaşma ile Aydınlatma ve Biyoteknoloji Projeleri, uluslararası projelerde işbirliği, eğitim ve bilgi alış verişi konularında birlikte çalışmalar yürütülecek.
‘Kızlarımız Bilgisayar Mühendisi Oluyor’
17 Şubat 2019, 14:58 0
‘Kızlarımız Bilgisayar Mühendisi Oluyor’
Türkiye’de, Bilgisayar Mühendisliği alanında kariyer yapanlar arasında kız öğrencilerin oranının yetersiz olması nedeniyle üniversite ve sektörde faaliyet gösteren firma yetkilileri harekete geçti. GTÜ, Intertech ve Accenture iş birliğiyle düzenlenen, ‘Kızlarımız Bilgisayar Mühendisi Oluyor’ projesiyle, İstanbul ve Kocaeli’de lise öğrenimi gören, yüz kız öğrenciye bölüm tanıtımı yapıldı.
Kocaeli yüzde  94,3 ile birinci oldu
15 Şubat 2019, 13:01 0
Kocaeli yüzde 94,3 ile birinci oldu
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan "Okuryazarlık Seferberliği" kapsamında, okuma-yazma bilmeyen vatandaşlara en çok ulaşılan ve başarı sağlanan iller arasında ilk üç sırada Kocaeli, Diyarbakır ve Gaziantep bulunuyor.
Özel öğrenciler okuma yazma öğrendi
04 Şubat 2019, 10:16 0
Özel öğrenciler okuma yazma öğrendi
17-35 yaş arası hafif ve orta düzeyde zihinsel engelli bireyleri topluma kazandırmak için önemli bir hizmeti yerine getiren Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi özel öğrencilere okuma yazma öğrenmesini sağladı. Öğrenciler kitap okumaya bile başladı.
Prof. Dr. Karluk: “Doğu Türkistan’a sahip çıkmak, Türkiye’ye sahip çıkmaktır”
01 Şubat 2019, 10:50 0
Prof. Dr. Karluk: “Doğu Türkistan’a sahip çıkmak, Türkiye’ye sahip çıkmaktır”
Gebze Gazeteciler Cemiyeti tarafından, ‘Doğu Türkistan Dramı’ konulu bir konferans düzenlendi. Gebze Ticaret Odası’ndaki konferansa konuşmacı olarak, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurreşit Celil Karluk katıldı. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreter Yardımcısı Levent Altun, Gebze Gazeteciler Cemiyeti başkanı Ahmet Oğuz, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler’in konuşmalarının ardından kürsüye gelen Prof. Dr. Abdurreşit Celil Karluk, Doğu Türkistan’da yaşanan dramı anlattı.