Bilim, Teknoloji HABERLERİ
Ortaokul öğrencisinden araç kapısının dikkatsizce açılmasıyla oluşan kazaları önleyecek proje
10 Kasım 2020, 11:12 0
Ortaokul öğrencisinden araç kapısının dikkatsizce açılmasıyla oluşan kazaları önleyecek proje
- Balıkesir'de 8. sınıf öğrencisi Cevdet Uysal, dikiz aynasındaki sensörler yardımıyla park halindeki aracın yanından gelenleri algılayıp, kapılarının açılmasını engelleyen proje geliştirdi- Proje, TÜBİTAK 14. Ortaokul Öğrencileri Arası Araştırma Projesi Yarışması'nda teknoloji tasarı alanında 3. oldu- Cevdet Uysal:-"Hayata geçtiği zaman gelecekte genellikle elektrik enerjili araçlar olacağı için hiçbir enerji kaybı yaşanmadan rahat bir şekilde can ve mal güvenliği artırılabilir"- Danışman öğretmen Tarık Olpak:- "Projeyle araç içi ve dışı can ile mal güvenliğini artırarak trafik kazalarının bir nebze de olsa azalacağına inanıyorum"
DÜZELTME -
23 Ekim 2020, 21:18 0
DÜZELTME - "Gebze Teknik Üniversitesi'nde Ar-Ge serası açıldı" başlıklı haberimizin spot, giriş ve yedinci paragrafını düzelterek yeniden yayımlıyoruz. Saygılarımızla. AA
Gebze Teknik Üniversitesi'nde Ar-Ge serası açıldı- TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal:- "Tarım, tarım ekonomisi ve tarım makineleri alanlarında Teknoloji ve Yenilik Destek Programları kapsamında 10 yılda 524 firmanın 719 projesi desteklenmiş ve 2020 sabit fiyatlarla toplam 73,6 milyon lira hibe sağlanmıştır. Yine tarım odaklı alanlarda araştırma destek programları kapsamında son 10 yılda toplam 994 proje için 2020 sabit fiyatlarla 573,4 milyon lira destek sağlanmıştır"
Gebze Teknik Üniversitesi'nde Ar-Ge serası açıldı
23 Ekim 2020, 19:01 0
Gebze Teknik Üniversitesi'nde Ar-Ge serası açıldı
- TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal: - "Biz son 10 yıl içinde bine yakın proje desteklemişiz ve 573 milyon lira katkı sağlamışız. Benzer şekilde TEYDEB üzerinden 524 firmamızın 719 projesini desteklemişiz ve yine bunlar için 73,6 milyon liralık hibe vermişiz"
Webrazzi Summit devam ediyor
21 Ekim 2020, 16:19 0
Webrazzi Summit devam ediyor
- Hepsiburada Üst Yöneticisi Murat Emirdağ:- "Başlatmayı düşündüğümüz proje ile bundan sonra Hepsiburada bütün iadeleri müşterilerinin kapısından gidip teslim alacak"- "Biz pandemi süreci ile birlikte 3 yılda kat edeceğimiz mesafeyi 3 ayda kat ettik. Türkiye'de online perakende penetrasyonu yüzde 5-6’lardan çift haneli rakamlara ulaştı"- "Silikon Vadisi’ndeki veri, sistem ve süreç kavramlarıyla, Kapalı Çarşı’daki kültür, tecrübe ve insan faktörlerini bir araya getirmek istiyoruz"
Webrazzi Summit başladı
21 Ekim 2020, 14:31 0
Webrazzi Summit başladı
- Sodexo Pazarlama Direktörü Umut Erişen:- "Görünen o ki perakende önümüzdeki dönemde bambaşka bir çehre ile karşımıza çıkacak. Tüketiciyi dijital kanallardan yakalayıp kişiselleşmiş birtakım tekliflerle ele geçirmeye çalışmak kesinlikle ön planda olacak"- "Sektörden öncü kişilerle yapılan bir araştırmaya göre, katılımcılar perakendede ve mağazacılık tarafında en az yüzde 30’luk bir daralma öngörüsünde bulunduklarını paylaştılar. Katılımcıların en az yüzde 70’i 'hijyen ve temassızlık' temasının kalıcı bir trend olacağını vurguluyor. E-ticaretin büyümesi ve dijitale kayışın da kalıcı olacağını söyleyenlerin oranı ise yüzde 90'lara çıkıyor"