Bilim, Teknoloji HABERLERİ
Su kaynaklarındaki kirlilik uydudan takip edilebilecek
17 Temmuz 2020, 11:26 0
Su kaynaklarındaki kirlilik uydudan takip edilebilecek
- Gebze Teknik Üniversitesinde uydu görüntülerini kullanan makine öğrenimi temelli su kalitesi takip sistemi geliştirildi- Proje yürütücüsü Prof. Dr. Erchan Aptoula:- "Bizim yaklaşımımız ile tüm gölün 5 günde bir su kalitesi haritası üretiliyor. Ne göle gitmeye gerek var ne laboratuvarda analiz yapmaya"
Bilişim Vadisi'nde ücretsiz ofis ödüllü çevrimiçi yarışma
21 Haziran 2020, 12:00 0
Bilişim Vadisi'nde ücretsiz ofis ödüllü çevrimiçi yarışma
- Türkiye Açık Kaynak Platformu iş birliğiyle 1-30 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek çevrimiçi yarışmada, birinciye Bilişim Vadisi'nde 1 yıl ücretsiz ofis imkanı sağlanacak
Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi'ne
14 Haziran 2020, 09:03 0
Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi'ne "Rejenerasyon-20" projesiyle İSTKA'dan destek
- Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu: - "Bu proje ile girişimlerimizin sorunlara çözüm niteliğinde ürünler çıkarmalarını sağlayacağız"- "Rejenerasyon-20 ile girişimcilik ekosistemimizdeki başarılı genç beyinlerimizin uluslararası arenada rekabet eden ürünler ve uygulamalar hayata geçireceğine inanıyoruz"- "Yenilikçi girişimleri her zaman desteklemeye devam edeceğiz"
Türk-İş Başkanı Atalay, Milli Elektrikli Tren Seti'ni inceledi
29 Mayıs 2020, 16:00 0
Türk-İş Başkanı Atalay, Milli Elektrikli Tren Seti'ni inceledi
"Bugün yarım asırdır beklediğimiz arzu ettiğimiz bir trenin önündeyiz"- "Bu trenin zannediyorum ağustos ayında test sürüşleri başlar, 29 Ekim'de de bu tren yollarda olur. Bizim için öyle önemli ki"
Kekiğin 8 yeni türü keşfedildi
27 Mayıs 2020, 17:12 0
Kekiğin 8 yeni türü keşfedildi
BALIKESİR (AA) - Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Biyoloji Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuncay Dirmenci'nin yürüttüğü proje kapsamında kekiğin 8 yeni türü keşfedildi.
Balıkesir'de
27 Mayıs 2020, 15:24 0
Balıkesir'de "Deniz Bilimleri Öğrenme Merkezi" kuruldu
- Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi bünyesinde yer alan tesis, öğrenme merkezinin yanı sıra deniz balıklarından oluşan Marmara Akvaryumu ve Denizcilik-Balıkçılık Müzesi, derslikler ve Su Sporları Merkezinden oluşuyor