banner213

Seçime girmekten vazgeçtiğini açıkladı

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, 1 Kasım’da yapılacak seçimlere girmekten vazgeçtiklerini açıkladı.

Seçime girmekten vazgeçtiğini açıkladı

Karslı, “7 Haziran sonrasında ülkenin başta güvenlik olmak üzere onca meselesi varken, milletin verdiği koalisyon mesajına rıza göstermeyen iktidar partisinin bu ülkenin 2 milyar TL’lik kaynağını heba etme pahasına seçim yeniletmesini büyük bir aymazlık ve şımarıklık olarak değerlendirmekteyiz.” dedi.

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, seçime katılmayacaklarını duyurdu.

Aklıselim herkesin, bir koalisyon hükümeti ile yola devam edilmesi noktasında ittifak hâlinde olmasına rağmen, sadece bir kişinin isteği doğrultusunda bu seçimin yenilendiğine işaret eden Abdurrahim Karslı yazılı açıklamasında şunları belirtti:

Saygıdeğer vatandaşlarım,

Esasen son dönemlerde memleketimizde tırmanan veya kasten tırmandırılan hâdiseler ile iktidarın kamuoyu üzerindeki baskıları ve manipülasyonları, bu seçimin âdil ve güvenilir şartlarda yapılmasına imkân vermekten çok uzaktır. Fiilî durum itibariyle iktidarı terk etmeye veya yanına bir koalisyon ortağı alarak iktidarı paylaşmaya niyeti olmayan mevcut iktidar, her türlü riski göze alarak Türkiye’yi yeniden bir seçim atmosferine sokmuştur. İlkesizlik ve sorumsuzluk üzerine kurulu siyasî arenaya hukuk, ahlâk, demokrasi ve diğer evrensel değerler temelinde tertemiz bir sayfa olarak giren Merkez Parti’nin böylesine kirli bir seçimi doğrudan veya dolaylı olarak onaylaması mümkün değildir. Çünkü Merkez Parti, bir ilke hareketidir. Bilinmelidir ki partimiz mensuplarının amacı öyle veya böyle milletvekili olmak değil; ilkelerimizi ve değerlerimizi iktidara taşımaktır. ‘Sebep olan, yapan gibidir’ düsturunca Merkez Parti, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ihtirasının ve büyük bir israf olarak nitelendirdiği yüksek mâliyetli keyfî seçim yeniletmesinin içerisinde yer almak istememektedir.

“İKTİDAR VE MUHALEFETİN ŞIMARIKLIĞI”
Seçime katılmama kararlarının protesto amaçlı olduğunu vurgulayan Karslı, açıklamasını şöyle tamamladı: "Neticede bahse konu sorumsuzluğu, iktidar partisinin zikredilen şımarıklığını ve muhalefet partilerinin bu şımarıklığa seçimlere katılmak suretiyle verdikleri desteği protesto etmek için, teşkilatlarımızla da istişare ederek, 1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimine katılmayacağız. Merkez Parti olarak enerjimizi ülkemizi ileriye götürecek projeler ile genel merkez kadroları ve il/ilçe teşkilatlarımızın yenilenmesine ve kuvvetlendirilmesine harcamaya karar vermiş bulunmaktayız.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.