banner213

Koynunuzda yılan besliyorsunuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'deki AB liderlerine PKK ve mülteci krizi konusunda sert mesajlar gönderdi.

Koynunuzda yılan besliyorsunuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale Zaferi kutlamalarında yaptığı konuşmada, son 3 yıldır yaşananları hatırlattı ve gençlere seslendi. Terör örgütüne destek veren ülkelere de sert çıkan Erdoğan, Brüksel'de kurulan PKK çadırı için 'Koynunuzda yılan besliyorsunuz' dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale'de Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü törenlerine katıldı.
Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:
MİLLET OLMAK KOLAY DEĞİL İLLET OLMAK KOLAY
Ama bugün ne oldu? 7-8 Ekim tarihlerinde benim Kürt kardeşlerimi sokağa dökenler, Kürdü Kürt kardeşlerime öldürenler kimler? Benim Mehmetçiğimin karşısına çıkan, polisimin karşısına dikilenler kimler? Peki bunlara alkış tutanlar kimler? Bunları övenler, destek verenler kimler? Millet olmak kolay değil; illet olmak kolay. Bugün tarihi bir yol ayrımındayız. Gözler bir kez daha Türkiye'ye yönelmiş, ümitler bir kez daha Türkiye'ye bağlanmıştır. Zorluklar ne kadar büyük olursa olsun, mücadele etmek ve başarıya ulaşmak millet olarak bizim en önemli vasfımızdır.
GENÇLER SAKIN UMUDUNUZU YİTİRMEYİN
Gençler sakın umudunuzu yitirmeyin, Allah'ın izniyle bu millet güçlüdür. Biz hür, dimdik yürürüyüz bunu böyle biliniz. Onun için tek millet diyoruz, 79 milyonuyla. Tek bayrak diyoruz, bayrağımızın dışında bir bayrak tanımıyoruz. Paçavraları bu milletin evladına bayrak diye sunanlara karşı bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Bir toprağın vatan olması lazım şehit kanlarına ihtiyaçı vardır. Tek vatan diyoruz. 780 bin kilometre kareyle tek vatan. Dördüncüsü tek devlettir. Devlet içinde devlet tanımıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden başka bir devlet asla! Yok paralel devletmiş, yok şuymuş, yok buymuş asla!
GÜNEŞLENİP DENİZE GİRECEKLERİNİ SANIYORLARDI
Dün Çanakkale'ye toplarıyla, uçaklarıyla gelenler hiç ummadıkları bir mağluyibetle karşılaşmışlardır. Güneşlenip denize girecekleri sayfiye nazarıyla bakarak buraların mezarları olacaklarını herhalde hiç düşünmemişlerdi. Düşman gemileri birer birer boğazın o karanlık sularına gömülürken dünyanın dört bir yanından getirilmiş seçkin birlikler eriyip gitmeye başladıklarında dahi karşılarında duran gerçeğe inanmak istememişlerdir. Çanakkale onlar için bir büyük hezimete dönüşmüştür. Çünkü onlar için tek hedef vardı; İstanbul. Biz İstanbul'u feda edebilir miyiz? Bunun için geçilmez yer denilen yer Çanakkale'deydi. Hepsinin hevesleri kursaklarında kaldı. Bugün de içerde ve dışarıda milletimizi köşeye sıkıştırmak için oyun oynayanları hiç şüpheniz olmasın aynı akıbet bekliyor. 300'e yakın şehit verdik. Operasyonlarda 2 bine aşkın da bu ülkede kaybolup gittiler. Onlar için çok kolay ve basit gibi işler dev krize dönüşebilir. Yaşayan krizin insani ve ekonomik maliyetleri bölgemizle sınırlı kalmamıştır, kalmayacaktır. Bölgemizde yaşananların da kimler için ne tür tarihi değişimlere vesile olacağını inşallah hep birlikte yaşayacak ve göreceğiz.
ÖFKEYE KAPILMAMAK MÜMKÜN DEĞİL
Terör denen, ahlaksız, sinsi yöntemlerle çıkaran zihniyet işimizi zorlaştırıyor. Geçtiğimiz Pazar günü Kızılay meydanında yapılan bombalı saldırıyı yaşadık. Masum insanların arasına giren bombalı araç 35 vatandaşımızın hayatına maloldu. Terör örgütlerinin maşa olarak kullandıkları rahmetli Cengiz Aytmatov'dan ilham olarak 'mankurt' olarak nitelendirdiğim bu aşağılık hainlerin karşısında öfkeye kapılmamak mümkün değil. Ülkemizde ve bölgemizde faaliyet gösteren ne kadar terör örgütü varsa hepsi Türkiye'ye karşı birleşti.
MAYIN TARLASINDA DANS ETMEK GİBİDİR
Başta batı ülkeleri olmak üzere pekçok devlet hala bu örgütler karşısında ilkeli bir tavır ortaya koyamıyor. Belçika'da bugün toplantı var. Toplantının yapıldığı binanın hemen arkasında bölücü devlet örgütü PKK'yı terör örgütü olarak ilan eden AB'nin tüm ülkeleri, onlardan birisi olan Belçika onların paçavrasını dalgalandırmak üzere çadır kurmalarına izin verebiliyor. Bunlar samimi, dürüst değiller, ikircikli davranıyor. Bugün bayrağı indirmişler. Dürüst olun, samimi olun. Karşınızda aldanacak bir Türkiye bir Türk Milleti yok. Bunun adı teröre teslim olmaktır. Bunlar teröre teslim oldular. Ankara'da patlayan bombanın, şehrin göbeğinde terör örgütü yandaşlarına şov yapmalarına müsaade ediyorlar, aynı bombaların Avrupa'da patlamaması için bir sebep yok. Bu iş mayın tarlasında dans etmek gibidir. Ayağınızın ne zaman mayına takılacağını bilemezsiniz.
KOYNUNUNUZDA YILAN BESLİYORSUNUZ
Buradan terör örgütüne destek veren ülkelere sesleniyorum; koynunuzda yılan besliyorsunuz. O yılan her an sizi de sokabilir. Türkiye'de patlayan bombaları televizyon ekranlarından seyretmek size bir şeyler ifade etmiyor olabilir. Aynı bombalar sizlerin şehirlerinizde patladığınızda bizi anlayacaksınız, ama o zaman çok geçe olacak. İzin vermeyeceğiniz vermeyeceğiniz faaliyetleri desteklemekten vazgeçin. Sizin milletvekiliniz intihar taziyesine gittiğinizde ona karşı neler yapabileceğinizi çok iyi biliyorum. Aynı şekilde akademisyen, sivil toplum temsilcisi taşıyan ülkenizin bütünlüğüne yönelik eylem yapan terör örgütüne destek verdiğinde sizin tavrınızın ne olacağını gayet iyi kestirebiliriz. Türkiye teröre maruz olacak olan batılı ülkelerinden çok daha hukuki bir terörle mücadele pratiği ortaya koyuyor. Avrupa ülkelerinden beklentimiz biraz empati yapmalarıdır. Bizdeki mücadele inanın bana Fransa, İngiltere, ABD'de yapılacak olan uygulamalardan çok daha insaflıdır, temel hak ve hürriyetlere çok daha uygundur. Biz ne yaptığımızı, kimlere karşı mücadele ettiğimizi çok iyi biliyoruz. Avrupa ülkelerinin eleştirileri adilse kulak veririz, yoksa kusura bakmasınlar. Ülkemizin bütünlüğü sözkonusu olduğunda hiç kimse kusura bakmasın, yapılması gerekeni yaparız.
ÖNCE DÖNÜP KENDİLERİNE BAKSINLAR
Bizim tarihimizde katliam yoktur, insanları sömürme anlayışı hiç yoktur. Bizim terörle mücadelemizin bir ahlakı, ölçüsü, meşruiyeti vardır. Birileri bizden talep ettiği için değil kendi kültürümüzde varolduğu için bu şekilde davranıyoruz. Türkiye 3 milyonu aşkın sığınmacıya ev sahipliği yaparken, bir avuç mülteciye yer bulamayıp, utanç verici şartlara mahkum edenler önce dönüp kendilerine baksınlar. Bizden Çanakkale kahramanlarının evlatları olarak onların şanına, şerefine, mücadelesine gölge düşürecek en küçük bir yanlış içinde olmayız. Şehitlerimizin ruhlarını muazzep etmedik, etmeyeceğiz.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.