banner213

Cumhurbaşkanı Erdoğan Obama'dan resmen istedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Er­do­ğan’ın, G-20 Zir­ve­si­’n­de­ki gö­rüş­mesin­de Obama­’dan Fethullah Gü­le­n’­in Tür­ki­ye­’ye ia­de­si­ni is­te­di­ği öğ­re­nil­di.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Obama'dan resmen istedi

Te­rör­le mü­ca­de­le­nin ana gün­dem mad­de­si ol­du­ğu G-20 Zir­ve­si­’nin ilk gü­nün­de bir ara­ya ge­len ABD Baş­ka­nı Ba­rack Oba­ma ve Cum­hur­baş­ka­nı Re­cep Tay­yip Er­do­ğan ara­sın­da ge­çen gö­rüş­me­de, Gü­le­n’­in ia­de­si de ko­nu­şul­du. Oba­ma­’ya Gülen'in ya­pı­lan­ma­sı­nın Tür­ki­ye­’ye ver­di­ği za­rar­la­rı an­la­tan Cum­hur­baş­ka­nı Erdo­ğa­n, ör­güt li­de­ri Fet­hul­lah Gü­le­n’­in AB­D’­de­ki otur­ma iz­ni­nin ip­tal edi­le­rek sı­nır dı­şı edil­me­si ge­rek­ti­ği­ni be­lirt­ti.

Er­do­ğan, Gü­le­n’­in Tür­ki­ye­’ye ia­de edil­me­si­ni is­te­di. Cum­hur­baş­ka­nı Er­do­ğa­n’­ın 68 da­ki­ka sü­ren gö­rüş­me­de Oba­ma­’ya DA­EŞ, PKK ve FE­TÖ­’nün Tür­ki­ye­’nin ol­du­ğu ka­dar dün­ya­nın da düş­ma­nı ol­du­ğu­nu söy­le­di­ği kay­de­dil­di. 

SAVCILAR DA İSTENDİ

Al­man­ya Baş­ba­ka­nı Mer­kel ve Baş­ba­kan Da­vu­toğ­lu ara­sın­da ge­çen gö­rüş­me­de de FE­TÖ ile mü­ca­de­le­nin gün­de­me gel­di­ği be­lir­til­di. Da­vu­toğ­lu­’nun Mer­ke­l’le fi­ra­ri sav­cı­lar Ze­ke­ri­ya Öz ve Ce­lal Ka­ra­’nın ia­desine ilişkin konuştuğu ve diğer FETÖ üyelerine da­ir bilgi verdiği be­lir­til­di.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.