banner213

CHP'lilerden genel başkanlarına destek

CHP Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova ilçe başkanları, gençlik ve kadın kolları başkanları, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın da katıldığı bir basın açıklamasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıları protesto etti

CHP'lilerden genel başkanlarına destek

İstanbul Vezneciler’de polislere karşı yapılan saldırıda şehit olan polisler Gökhan Topçu ve Kadir Cihan Karagözlü’nün Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırılara partililerin tepkileri devam ediyor. CHP Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova ilçe başkanları, gençlik ve kadın kolları başkanları, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın da katıldığı bir basın açıklaması gerçekleştirdi. CHP Gebze ilçe binası önünde gerçekleşen basın açıklamasında ilk olarak CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun bir açıklama yaptı.
ZİHNİYETİ HUZURUNDA LANETLİYORUZ
İstanbul Vezneciler’de düzenlenen terör saldırısında şehit olan polislerimiz Gökhan Topçu ve Kadir Cihan Karagözlü’nün Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik organize ve planlı bir saldırı düzenlendiğini ifade eden CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun şunları söyledi: “Bu saldırıyı düzenleyenleri ve arkasındaki kim olduğu belli zihniyeti kamuoyunun huzurunda lanetliyoruz. Bu saldırının failleri, şehit cenazelerinde düzenledikleri provokasyonlarla bir siyasi kazanç elde etmeye çalışmaktadır. Cenaze namazında siyasi provokasyon yapacak kadar alçalan, bu yolla şehit cenazelerini bile bölerek, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmeye çalışan zihniyet amacına ulaşamayacaktır.
DÜŞÜK PROFİLLİ BAŞBAKAN
Bu aşağılık saldırıyı icra edenler kendilerine verilen talimatları yerine getiren birer piyondur. Devlet erkânının katıldığı bir cenaze namazı sırasında bu piyonların sayın genel başkanımızın önüne mermi bırakarak suikast tehdidinde bulunması seyirci kalan düşük profilli başbakan, içişleri bakanı ve bu kişileri yönlendiren kaçak saray zihniyeti bu saldırının gerçek failidir. Görevini bilinçli olarak ihmal eden veya bu saldırıyı düzenlediği yönünde çok ciddi şüpheler bulunan şahıslar hakkında hukuki süreç hızla başlanmalı ve bütün sorumlular ortaya çıkarmalıdır.
SUÇLARIN HESABINI SORULACAK
Şehitlere ‘kelle’ PKK terör örgütü lideri Öcalan’a ‘sayın’ diyen, ‘şehit cenazesi gelince yaygara çıkartıyorlar’ ifadesini kullanan, ‘AKP ve PKK doğrudan görüşüyor’ diyerek işlediği sucu itiraf eden, Erdoğan ve AKP yöneticileri PKK’nın şehirleri silah deposu haline çevirmesine, vergi mahkemeleri kurmasına, trafik kontrolü yapmasına hatta asker alma şubeleri açmasına göz yummuş. Valilere verdikleri talimat ile PKK’nın önünde siper olmuştur. Tarihe geçen bu büyük suçların üstü çirkef politikalar, aşağılık saldırılar ve mesnetsiz iftiralar ile kapatılamaz. Bu büyük suçların hesabını sormak CHP’nin asli görevidir.
KORUYAMAYACAK KADAR ACİZ
AKP hükümetinin şehit cenazelerini bile bir saldırı aracı olarak kullanacak kadar alçak bir zihniyete teslim olduğu, bu kutsal alanı bile koruyamayacak kadar aciz bir halde bulunduğu ortadadır. Bu durum nedeniyle CHP hukuken ve ahlaken tartışmasız hakkı olan meşru müdafaa ve kendi güvenliğini sağlama hakkını kullanacaktır. CHP tarihi özgürlük ve bağımsızlık için mücadele tarihidir. CHP ülkenin bölünmez bütünlüğü ve halkımız özgürce yaşaması için hayatını fedakârca veren şehitler ve kahramanlar tarafından yazılmıştır. Dün olduğu gibi bugün de CHP, ‘Ey vatan gözyaşları dinsin, yetiştik çünkü biz’ diyen ruhun simgesidir.
DEMOKRASİ VE CUMHURİYET KAZANACAKTIR
Hiçbir tehdit, hiçbir baskı CHP’yi ve CHP’lileri yıldıramaz. Tarih bunu deneyip, sonra kendini çöp sepetinde bulunanların hikâyeleri ile doludur. Şehirlerde savaş manzaraları, sokaklarında ölüm tehdidi olan, bütün halkların gasp edildiği bir diktatörya düzeninde yaşamaya zorlanan aziz halkımız asla umutsuzluğa kapılmamalıdır. Diktatörlük sevdalıları hüsrana uğrayacaktır. Demokrasi ve cumhuriyet kazanacaktır. Türkiye’nin sorunlarının çıkışı CHP çatısı altında birleşmek, özgür ve barış içerisinde bir Türkiye mücadelesinde yer almaktır.”
7 HAZİRAN’DAN BU YANA 500’Ü AŞKIN ŞEHİT
Recep Dursun’un ardından CHP Gebze İlçe Gençlik Kolları Başkanı Esener Eşsiz de bir basın açıklaması yaparak şunları söyledi: “İstanbul Vezneciler’de düzenlene hain terör saldırısında şehit düşen polislerimiz için Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazına katılan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’a yapılan organize ve planlı saldırı asla kabul edilemez. Şehit cenazelerinde yapılan bu tür provokatif eylemlerle siyasi rant elde etmeye çalışan iktidar; Türk halkını bölmeye, ayrıştırmaya ve kutuplaştırmaya çalışmaktadır. Bizler bu oyunlara gelmeyeceğiz. 7 Haziran seçimlerinden bugüne kadar asker, polis ve korucu dahil 500’ü aşkın şehit verilmiştir.
HER ŞEHİT KANININ ASIL SORUMLUDUR
Bu şehitlerin sorumlularını çok uzakta aramaya gerek yoktur. Oslo görüşmelerinin yapanlar, terör örgütüyle görüşen şerefsizdir diyenler, bu ülkede PKK bayrağı, Apo posterini astırdık diyenler. Habur sınır kapısında teröristleri davul zurna ile karşılayanlar, Dolmabahçe mutabakatı adı altında pazarlık masalarına oturanlar, Sur’da, Cizre’de, Mardin’de hendekler kazılırken, bombalar cephanelikler taşınırken valiye talimat verip operasyon yaptırmayanlar, Diyarbakır’da Şivan Perwer ile kol kola girip megri megri söyleyenler dökülen her şehit kanının asıl sorumludur.
KORKMAYIZ, YILMAYIZ, SİNMEYİZ
CHP’nin tarihi özgürlük, bağımsızlık ve vatanın bölünmez bütünlüğü için hayatını fedakârca veren şehitler ve kahramanlar tarafından yazılmıştır. Partimizi terör örgütü PKK ile yan yana göstermeye çalışanlar; alçaklıktır, şerefsizdir ve namussuzdur. Biz Kuvayı Milli-ye ruhunun kurduğu bu partinin onurlu temsilcileriyiz. Şehide kelle diyenler, bi kaç Mehmet şehit oldu diye meclis toplanmaz milliyetçiliği ayaklar altına alanlar bizi milliyetçilik nidaları ile atamazlar. Rahmetli Bülent Ecevit deyimiyle, biz milliyetçi egenin serin sularına, Afyonun haşhaş tarlarına, Kıbrıs’ın 5 parmak dağlarına yazdık. Attığınız yumurtalar, önümüze bıraktığınız kovanlar ne genel başkanımızı ne de bizleri cumhuriyet sevdamızdan ve haklı davamızdan vazgeçmeyeceğiz. Bizler gücümüzü Bursa Nutkundan alıyoruz. Korkmayız, yılmayız, sinmeyiz.
MESELEMİZ KAPININ İTLERİYLE DEĞİL
Başkanlık hayalleri kuranların uykularından uyunacağı günler yakındır. Kinden, nefretten, baskı ve şiddetten medet umanlar bizler var olduğumuz sürece amaçlarına ulaşamayacaklardır. Diktatörlük sevdalıları hüsrana uğrayacak demokrasi ve cumhuriyet kazanacaktır. Ülkemizin sorunlarının çıkışı, CHP’nin çatısı altında birleşmek, bağımsız, özgür ve barış içerisinde bir Türkiye mücadelesinde yer almaktır. Konuşmamı Pir Sultan Abdal’ın şu sözleriyle bitirmek istiyorum; Bizim meselemiz kapının itleriyle değil, ol kapının kendisiyle. Buradan tüm kamuoyuna sesleniyorum; genel başkanımız yalnız değildir.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.