banner213

SİYASET Haberleri

Sefa Aydın’ın acı günü
29 Mayıs 2018, 16:31 0
Sefa Aydın’ın acı günü
AK Parti ilçe yönetim kurulu üyesi Sefa Aydın’ın 92 yaşındaki dedesi Ahmet Aydın bir süredir tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Aydın’ın cenazesi Gaziler Mahallesi Karakoyun Cami’nde kılındı. Cenaze namazının ardından memleketi Bayburt’ta toprağa verilmek üzere yola çıkartıldı. 
Emre Kahraman en az kaybeden oldu
21 Mayıs 2018, 17:58 0
Emre Kahraman en az kaybeden oldu
Milletvekili Aday Adayı olan AK Parti Kocaeli Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman istifa etmediği için görevine kaldığı yerden devam edebilecek. Şemsettin Ceyhan’ın taca çıktığı ve bir çok ismin görevinden istifa etmesin karşın görevine kaldığı yerden devam edecek olan Kahraman sürecin en az kaybedeni oldu.
Şemsettin Ceyhan'ın Ankara talimatı yetmedi
21 Mayıs 2018, 17:50 0
Şemsettin Ceyhan'ın Ankara talimatı yetmedi
Aylar önce yapılan görkemli bir kongre ile AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı görevine getirilen Şemsettin Ceyhan’ın Genel seçimlerde milletvekili olmak için 'Ankara'dan talimat geldi' diyerek görevinden istifa etmesin rağmen aday listesinde ilk 13’e sokulmaması bir önemli detay olarak tarihe geçti.
AK Parti İzmit'ten Gebze'ye tarihi fark: İzmit: 6 Gebze: 1!
21 Mayıs 2018, 17:35 0
AK Parti İzmit'ten Gebze'ye tarihi fark: İzmit: 6 Gebze: 1!
24 Haziran Genel Seçimlerinde parlamentoya girecek olan AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayları belli oldu. Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası bölgesinin neredeyse yok sayıldığı listede seçilebilir sıradan Gebze’de yalnızca Cemil Yaman’a yer verildi.
Kocaeli Aday Adayları Ankara'ya çağırılıyor
07 Mayıs 2018, 19:44 0
Kocaeli Aday Adayları Ankara'ya çağırılıyor
AK Parti Kocaeli Milletvekili Aday Adayları mülakata katılmak üzere Ankara'ya çağrıldı.
Kocaeli’nin kaderi onların elinde!
07 Mayıs 2018, 17:35 0
Kocaeli’nin kaderi onların elinde!
AK Parti Genel Merkezi tarafından en doğru milletvekili adaylarının seçilmesi için tüm illerden sorumlu alt komisyonlar oluşturuldu. Kocaeli’den sorumlu alt komisyonun başına ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker getirildi.
Yeni meclis üyeleri göreve başladı
03 Mayıs 2018, 15:48 0
Yeni meclis üyeleri göreve başladı
Gebze Belediyesi Mayıs Ayı Meclis oturumunun ilki, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker başkanlığında 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’nda bulunan meclis toplantı salonunda gerçekleşti. 
Gebze’nin hakkını verin!
01 Mayıs 2018, 17:11 0
Gebze’nin hakkını verin!
Son genel seçimlerin hemen hepsinde Gebze bölgesinin AK Parti tarafından es geçilmesi artık kentte yaşayanların canına tak etti. Son seçimlerde de Gebze bölgesi (Çayırova, Darıca ve Dilovası) seçmen olarak dikkate alındığında Kocaeli nüfusunun yarısına tekabül etmesine rağmen 7 milletvekilinden yalnızca 1 tanesi Gebze bölgesine verildi.
Mehmet Dinç:  Bedel ödemeye hazırız!
01 Mayıs 2018, 16:24 0
Mehmet Dinç: Bedel ödemeye hazırız!
24 Haziran Genel seçimleri için milletvekili aday adaylığını açıklayan Gebze'nin tanınan ve sevilen iş adamlarından Mehmet Dinç basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşarak kendisini tanıttı. Toplantıda konuşan Mehmet Dinç, “şu bilinsin ki Recep Tayyip Erdoğan yalnız değil,  benim gibi düşünen milyonlarca genç her daim canıyla başıyla onun yanında. Hamdolsun davamız uğruna her şartta bedel ödemeyi göze alabilecek şuurundayız" dedi.
Abdullah Sönmez MHP’den aday oldu
01 Mayıs 2018, 16:17 1
Abdullah Sönmez MHP’den aday oldu
24 Haziran seçimlerinde aday adaylığı başvuruları sona doğru yaklaşırken yeni isimler açıklanmaya devam ediyor. 2015 yerel seçimlerinde HDP’nin Kocaeli’den milletvekili çıkartmasına karşı hamle olarak Avrupa oylarına yönelik bir hamle olarak değerlendirilen Abdullah Sönmez aday adaylığını Almanya’da düzenlenen salon programında duyurdu.