SANAT Haberleri

Bilinen tiyaro oyunu Kocaeli'de sahneleniyor
30 Kasım 2018, 12:51 0
Bilinen tiyaro oyunu Kocaeli'de sahneleniyor
William Shakespeare’in en çok oynanan oyunlarının başında gelen Hamlet’i Kocaeli’nde ağırlıyor. İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen Hamlet oyunu, Kocaelili tiyatroseverlerle buluştu ve seyircinin büyük beğenisini topladı. Oyun, 30 Kasım ve 1 Aralık tarihlerinde SDKM büyük sahnede seyirciyle buluşmaya devam edecek. 1 Aralık Cumartesi günü Hamlet oyunun matinesinden sonra saat 16:45 'de başrol oyuncusu Bülent Emin Yarar, seyircilerin  katılımıyla Kulis Saati adı altında, oyuna dair söyleşi gerçekleştirilecek.
Dilovası'ndan O Ses Türkiye'ye seçildi
26 Kasım 2018, 12:26 0
Dilovası'ndan O Ses Türkiye'ye seçildi
O Ses Türkiye seçmelerinde birinci olan Eda ve Yunus Yılan kardeşler, bugün İstanbul Nişantaşı’nda 150 kişinin katılacağı ve 30 kişinin geçeceği O Ses Türkiye seçmelerinde sahneye çıkmadan doğrudan seçildiler.
GESMEK Korosundan muhteşem konser
26 Kasım 2018, 11:30 0
GESMEK Korosundan muhteşem konser
Gebze Belediyesi kültür-sanat etkinlikleri kapsamında GESMEK Korosu, öğretmenler gününe özel Gebzeli Türk Sanat Müziği severlere muhteşem bir konser verdi.
Şehir Tiyatroları Aralık’ta dolu dolu
26 Kasım 2018, 11:13 0
Şehir Tiyatroları Aralık’ta dolu dolu
Aralık ayında da tiyatro severler için birbirinden güzel oyunları sahnelemeye devam edecek. Yeni sezon oyunlarının yanı sıra eski oyunlara da yer verilecek yeni programda şehir tiyatroları, 10 ayrı oyunla seyircilerin karşısında olacak. Aralık ayında İlerleme adlı oyunun yanı sıra Keşanlı Ali Destanı, Minik Bulut Minnak, Asalet Kumkuması, Güzel ve Çirkinin Müzikali, Oyalananlar, İyi Geceler Anne ve Kurdele Ya Da Artı Sonsuz oyunları Şehir Tiyatroları’nda seyirciyle buluşacak.
'Ölü’n Bizi Ayırana Dek’ Gebze'de sahnelenecek
20 Kasım 2018, 11:49 0
'Ölü’n Bizi Ayırana Dek’ Gebze'de sahnelenecek
Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu’nun bir araya geldiği ‘Ölü’n Bizi Ayırana Dek’ isimli oyun, 5 Aralık saat 18.30’da, GOSB’da sahnelenecek.
Kocaeli’nin en iyi fotoğrafları belli oldu
20 Kasım 2018, 10:43 0
Kocaeli’nin en iyi fotoğrafları belli oldu
Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 4 Mevsim Kocaeli IX. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren eserler belirlendi. 894 kişinin toplam 8 bin 286 adet fotoğraf ile katıldığı yarışmada, 5 kategoride 25 eser derece alırken, 73 eser de sergilemeye layık bulundu. Kocaelili olma bilincini vurgulamak amacıyla dokuzuncu kez düzenlenen 4 Mevsim Kocaeli Ulusal Fotoğraf Yarışması ile Kocaeli’nin bilinmeyen birçok köşesi, amatör ve profesyonel fotoğrafçıların gözünden çıkan fotoğraflarla yarıştı.
Gebze'nin tarihi su dolabına ilgi var
16 Kasım 2018, 12:25 0
Gebze'nin tarihi su dolabına ilgi var
Gebze Belediyesi tarafından aslına uygun olarak restore edilen Tarihi Su Dolabı öğrencilerin ziyaretine açıldı.