SANAT Haberleri

GKM'de yeni sezon başlıyor
01 Ekim 2018, 11:14 0
GKM'de yeni sezon başlıyor
Gebze Belediyesi Kültür Merkezi kapılarını yeni sezonda birbirinden farklı etkinliklerle Gebzeli sanatseverlere açıyor. Gebzelilerin büyük bir ilgiyle yoğun katılım gösterdikleri Gebze Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri, ekim ayında dopdolu programlara Gebzelileri buluşturacak. Ekim ayı Gebze Belediyesi Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında 11 Ekim Cuma saat 11.00’de MEB Bakanlık Müşaviri Necip Fazıl Kurt, “Yolumuz Türkiye” konulu konferans verecek. 12 Ekim Cuma günü saat 19.00’da Hatice Kübra Tongar, “Bağırmayan Anneler, Bağırmayan Çocuklar” konulu konferansı ile Gebzeli annelerle bir araya gelecek.
Kocaeli'de çocuklar için tiyatro
28 Eylül 2018, 11:44 0
Kocaeli'de çocuklar için tiyatro
Bu sezon yeni bir çocuk oyununu sahneye koyuyor. ‘’Minik Bulut Minnak’’ isimli çocuk oyunu 17 Ekim Çarşamba günü saat 11.00’de ilk kez sahnelenecek. Yağmur yağdıramayan küçük bir yağmur bulutu olan Minnak’ın, yağmur yağdırmayı düşlemesi sırasında, hayallerin gerçeklerle olan çatışmasını ve ekip ruhu ile mücadele etmenin değeri anlatılıyor.
Kocaeli'de tiyatro zamanı
25 Eylül 2018, 14:05 0
Kocaeli'de tiyatro zamanı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 2018-2019 sezonunu yeni oyunlarla açıyor. 4 Ekim’de “İlerleme Kelimesi Annemin Ağzında Feci Yanlış Tınlıyordu” isimli yeni oyunla sezon açılışını yapacak olan Şehir Tiyatrolarında ayrıca izleyicileri sezon boyunca yeni oyunlar da bekliyor. Matei Visniec’in yazdığı eseri, usta yönetmen Bilge Emin sahneliyor. Sahne arkasındaki yaratıcı kadronun yanı sıra oyunda 7 oyuncu rol alıyor. 4 Ekim’de ilk gösterimi yapılacak oyunun provaları hızla devam ediyor. Çalışmaların sürdüğünü ve sezonu hiç kapatmadıklarını belirten Genel Sanat Yönetmeni Fatih Sevdi, Kocaeli Şehir Tiyatroları’nın 2018-2019 sezonunda seyircilerini pek çok yeni ve eski oyunla buluşturacağını belirtti.
Kocaeli'de Serdar Ortaç ile yaza veda
20 Eylül 2018, 15:18 0
Kocaeli'de Serdar Ortaç ile yaza veda
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Seka Yaz Konserleri kapsamında düzenlenen konserde eğlenceli hitleri ve romantik klasikleriyle Türk Pop Müziği’nin en önemli isimlerinden Serdar Ortaç, şarkılarını alanı dolduran binlerce Kocaeliliyle birlikte söyledi. Büyükşehir Belediyesi, Yaz Konserlerini muhteşem bir finalle tamamladı. Birbirinden keyifli, klasik olmuş parçalarından oluşan repertuvarı, sahne enerjisi, birbirinden etkileyici dans koreografileri ile görsel bir şova dönüşen konserde Serdar Ortaç, Kocaelili sevenlerine muhteşem bir gece yaşattı
Serdar Ortaç'ın konseri ertelendi
13 Eylül 2018, 12:51 0
Serdar Ortaç'ın konseri ertelendi
Büyükşehir Belediyesi tarafından 14 Eylül Cuma günü düzenlenmesi gereken Serdar Ortaç Konseri, hava koşulları ve metrolojinin sağanak yağış uyarısı sebebiyle 19 Eylül Çarşamba gününe ertelendi.
Serdar Ortaç Kocaeli'ye geliyor
11 Eylül 2018, 14:50 0
Serdar Ortaç Kocaeli'ye geliyor
Seka Yaz Konserleri kapsamında bu cuma ünlü sanatçı Serdar Ortaç konseri yapılacak
İzmir'de bilim-kurgu dizisi çekilecek
25 Aralık 2017, 09:44 0
İzmir'de bilim-kurgu dizisi çekilecek
Yönetmen Hakan Yılmaz, İzmir'de kozmoloji (Evren bilimi) konulu internet üzerinden yayınlanacak dizi çekecek. Dizi için Tire, Kemalpaşa ve Foça ilçelerinde yapılacak çekimlerde yaklaşık 20 yıl uzaylılar tarafından alıkonulan bir kişinin dünyaya bırakıldıktan sonra dedektif gibi başına gelen olayları araştırması anlatılacak.
18 günde 2 milyonu geçti!
14 Kasım 2017, 14:20 0
18 günde 2 milyonu geçti!
TÜRKİYE'nin Oscar adayı olan ve Kore Savaşı'nda yer alan Astsubay Süleyman Dilbirliği'nin başından geçen gerçek hikayeden esinlenilerek beyaz perdeye aktarılan 'Ayla' filmini 18 günde 2 milyondan fazla kişi izledi.
‘Bilge Kral’ GKM’de anıldı
23 Ekim 2017, 17:03 0
‘Bilge Kral’ GKM’de anıldı
Gebze Belediyesi kültür-sanat etkinlikleri kapsamında Bilge Kral Aliye İzzetbegoviç anma programı gerçekleştirildi.
Kocaeli’de duvarlar sanatla renkleniyor
16 Ekim 2017, 11:12 0
Kocaeli’de duvarlar sanatla renkleniyor
İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı tarafından kent estetiğine yönelik çalışmalar devam ediyor.