banner213

Vakıf ve dernekler kapatılmamalı

SP İl Başkanı Nurettin Çelik açıklamasında ülkede bir kutuplaşmanın sürdüğünü belirterek, “Ülkemizde insanların düşüncelerini açıklayacakları bir ortama ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ortamın mecliste oluşan dil ve üslupla tesis edilemeyeceği açıktır” dedi.

Vakıf ve dernekler kapatılmamalı

ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ

Saadet Partisi(SP) İl Başkanı Nurettin Çelik partisinin il binasında düzenlediği basın açıklamasıyla gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Basın açıklamasında yönetim kurulu üyeleri Fatih Polat ve Nihat Yıldız’da yer aldı. SP İl Başkanı Nurettin Çelik açıklamasında, “Dışarıdaki ve içerideki şartlar itibariyle zor bir dönemden geçiyoruz. Karşılaştığımız tablo bizi dehşete düşürüyor. Uygulanan politikaların, çöküş politikaları olduğunu görüyoruz. Bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunların başında kutuplaşma ve ötekileştirme gelmektedir. Bu temel sorun aşılmadan Türkiye’nin diğer meselelerine çözüm üretilemeyeceği kanaatini taşımaktayız.

SİYASİLERİN KAVGA DİLİ

Meclisteki siyasilerin kullandığı kavga dili sokağa yansımış, hatta evlerimizin içerisine bile girmiş vaziyette. Maalesef tavandan tabana yayılan bu dil; insanımızı her geçen gün bölmekte ve fikir farklılıklarını, büyük ayrışmalara dönüştürmektedir. Artık birileri bu büyük problemin doğurduğu acı sonuçları görsün ve “Bizi destekleyenler milli, diğerleri gayr-ı milli; hain” anlayışından vazgeçsin. Milletimiz de kavga dilinden özellikle de AK Parti ve CHP’nin dilinden bıkmış, yeni bir arayışa girmiştir” ifadelerini kullandı.

FİKİR AÇIKLAYACAK ORTAM YOK

Sözlerini sürdüren Çelik, “İnsanlar, Türkiye’de kendi fikrini açıklayabileceği bir ortam görmemektedir. “Acaba bunu söylersem hain ilan edilir miyim? Yaftalanır mıyım?” diye ciddi bir endişe taşımaktadır. Ülkemizin meseleleri üzerinde fikir teatisinde bulunmaktan çekinen on binlerce aydınımız var. Kamplaşma ve ötekileştirmenin tesiriyle fikirlerini ifadeden çekinmektedirler. Farklı fikirlerin gündeme gelmesine fırsat verilmezse, Türkiye kutuplaşır. Yanlışı görerek fikir beyan eden arkadaşların ağızları kapatılır, konuşturulmazlarsa bu ülke için çok ciddi bir bloklaşma problemini beraberinde getirir. İnsanların düşüncelerini
açıklayacakları bir ortama ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ortamın mecliste oluşan dil ve üslupla tesis edilemeyeceği açıktır” şeklinde konuştu.

KENETLENMEYE İHTİYACIMIZ VAR

Çelik devamında, “Bugünün Türkiye’sinde 28 Şubat çağrışımları olmamalı; vakıar, dernekler kapatılmamalıdır. İnsanlar fikirlerinden dolayı ötekileştirilmemeli, Toplumun ihtiyacı olan huzur, güven ve refah ortamı bir an evvel oluşturulmalıdır. Bugün her zamankinden daha fazla kenetlenmeye bir ve beraber olmaya ihtiyacımız vardır. Bu ihtiyacı giderecek olan Saadet Partisinin kullandığı dil; sevgi dilidir. Yıllardır çektiğimiz sıkıntıların bir tek sebebi Saadet Partisinin iktidarda olmayışıdır. İnsanımızın istediği kamplaşma ve ötekileştirmeden uzak siyaset anlayışı sadece Saadet Partisinde bulunmaktadır. Çünkü Saadet Partililer ülkenin ihtiyacının kutuplaşma değil; kucaklaşma olduğunu bilmektedir” sözlerini kullandı.

BİRLEŞTİRİCİ BİR ADAY OLACAK

Sözlerinin sonunda seçimlerde aday çıkarılacak mı sorusunun sorulması üzerine, “Genel başkanımız tüm siyasi partilerin il başkanlarıyla özellikle uyum yasaları ile ilgili toplantılar yaptı. Geçtiğimiz haftada AK Parti’yi ziyaret etti. Ülkemizin sıkıntılı bir sürece girdiğini hepimiz görüyoruz. Tabi ki buna önümüzdeki süreçte baştakiler karar verecek. Önümüzde bir de seçim var. Cumhurbaşkanlığı seçimi iki partili bir sistemi barındırıyor. Bundan dolayı da herkes kendini garanti altına almak için bazı çalışmalar yapıyor. SP bunun yanında bir dil geliştiriyor. Bugünün en büyük sıkıntısı özellikle idareciler, etrafında bulunanlar doğruyu söylemekten çekiniyor. Biz kendi adayımızı çıkartacağımızı ve bu adayın birleştirici bir aday olacağını, tüm partilerden destek göreceğini umuyoruz. Çünkü biz sevgi dili etrafında birleştirici bir siyaset izlemeye devam edeceğiz” ded

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.