banner213

Cumhurbaşkanı Erdoğan 17 Mart’ta ilimize geliyor

Referandum tanıtım toplantısında konuşan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, aksilik olmadığı takdirde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Mart’ta ilimizde miting yapacağını söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan 17 Mart’ta ilimize geliyor

AK Parti’nin 16 Nisan Pazar günü yapıalcak olan referandumla ilgili tanıtım toplantısı Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Programa Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Çevre ve Orman eski Bakanı Osman Pepe, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Milletvekilleri, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır, Cemil Yaman, Zeki Aygün, Mehmet Akif Yılmaz, İlyas Şeker, eski İl Başkanı Mahmut Civelek, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, SKM başkanları, meclis üyeleri ve çok sayıda parti üyesi katılım sağladı.

ÜLKE VE MİLLET İÇİN
Kalabalığın kültür merkezine gelmesiyle başlayan programda konuşan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, bugün 16 Nisan’da yani tam 41 gün sonra ülke için millet için önemli bir halk oylamasının arefesinde olduklarının altını çizerek, “Bizler bugünden tezi yok tüm çalışmalarımızı birkaç cümleyle ifade etmek için buraya geldik. Az önce sinevizyonda da izledik. 94 yıllık parlamenter sistemde hep bir şeylerle mücadele etmek zorunda kalmış. O dönemlerde bir çok insan idam edilmiştir. O gün vesayet yönetiminin idam ettikleri aslında milli iradenin sahipleridir. Daha sonrasında da vesayet durmadı ve ülkenin ekonomisinden gelişimine birçok şeyini çalmıştır. Kurucu genel başkanımız ve ona güvenen milletimiz birçok badireyi atlattı. 2013’te Gezi kalkışması ardından 17-25 Aralık teşebbüsleri ve son olarak 15 Temmuz darbe girişimi. Bunlara baktığımızda milli iradenin nelerle mücadele ettiğini görebiliriz” dedi.

17 MART’TA ERDOĞAN GELİYOR 
Kocaeli’de AK Parti olarak tüm seçimlerde partilerine güvendiklerini ifade eden Ceyhan, “Bugünde teşkilatlarımız bir buçuk ay öncesinden çalışmalara başladı. Partimiz mecliste CHP ile mücadele ederken biz SKM’lerimizi oluşturduk ve 18 maddenin neyi içerdiğini kadrolarımıza anlattık. Neden evet dediğimizi öğrendik. Ama CHP hiçbir zaman evet demedi yine de demeyecek. Bu kampanyada biz vatandaşlarımızın kararı ne olursa olsun onları öteki haline getirmeden, neden evet demesi gerektiğini çalışmalarımızla anlatıyoruz. Gençlik ve kadın kollarımız gerçekten çok güçlü. Kadın kollarımız bize sürekli hadi başkanım başlayalım diyor. Hem hazır hem de motivasyonları yüksek. Eğer Kocaeli teşkilatımızı bir kuşa bir kartala benzetirsek, bu kuşun gövdesi bakanlarımız, milletvekillerimizdir. Ancak uçmak için iki kanada ihtiyacımız vardır. Bizimde bir kanadımız kadın kolları, bir kanadımız da gençlik kollarıdır. Onlar olmadan biz uçamayız. Ayrıca son müjdeyi veriyorum Sayın Cumhurbaşkanımız bir aksilik çıkmazsa 17 Mart tarihinde bizim aramızda olacak” şeklinde konuştu.

MUTLU OLMAK İSTİYORUZ
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, “Bugüne kadar genel iktidarımızın açtığı yolda bizde yerel olarak izinden gittik. Bunları yaparken bazı sistemleri değiştirdik. Hedefimize ulaşmak için mutlu bir ülkenin mutlu bir vatandaşı olmak istiyoruz. Kardeşçe, huzur içinde güzel bir hayat yaşayalım. Ama tüm bunları gerçekleştirmek için usulüne uygun çalışmamız ve güzel kurallar koymamız lazım. Bazen usülde değişiklik yapmak için, Cumhurbaşkanını biz mi seçelim, millet mi seçsin dedik. Milletimiz biz seçlim dedi ve öyle oldu. Bu yüzden hızlı adımlar atmak gerek. Şuan Dünya’da 17’nci sıradayız. Hızla yukarı tırmanmamız gerekiyor. Terörü bitirmemiz gerekiyor. Bunun için bu sistem bize dar geliyor. Bu elbise bize dar gelmeye başladı. Milletvekillerimiz mecliste gereken şeyi yaptı. Şimdi artık kararı milletimiz verecek” diye konuştu.

KOALİSYON RİSKİ YOK
Tarihte görülen en büyük sorunun koalisyonlar olduğunu vurgulayan Karaosmaoğlu, “Bu 18 madde ile en önemli değişim tek başına güçlü bir iktidardır. Cumhurbaşkanını seçtiğimiz zaman güvenoyunu vermiş oluyoruz. Oda hükümeti seçiyor. Gelecekte koalisyon riski yok. İnşallah bu referandumdan evet oyu çıkacak ve önümüz açılacaktır. Bir de biz gençlerimizi iyi yetiştiriyoruz ve onlar için çalışıyoruz. Onlar bu yolda adım adım adım büyüyecek. Biz onlara güveniyoruz. Kimileri güvenmeyebilir ancak biz güveniyoruz ve gençlerimizin bu yolda doğru kararlar vereceğini biliyoruz. Önümüzde bir buçuk ay kaldı. Biz tüm teşkilatlarımız ve partililerimiz olarak hiçbir engele takılmadan, evet çalışmalarımıza devam edeceğiz ve inşallah sonucunda ülkemiz huzurlu ve refah seviyesi artmış bir şekilde bu sınavdan da geçeceğiz” dedi.

MİLLETİMİZLE YAN YANAYIZ
Karaosmanoğlu’nun ardından kürsüye gelen Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, tarihsel bir dönüşümü takip ettiğinizde net bir fotoğraf olduğunun görüleceğini söyleyerek, “Bu da vesayetçi odakların kendini farklı biçimlerde göstermesidir. Kimi zaman medya, kimi zaman ordu, kimi zaman siyaseti kullanarak milletimizin karşısına çıktılar. Bu hesabı yapanlar kirli bilgi akışı ve kafa karışıklığı konusunda çalışacaklardır. İşte biz bu noktada tüm teşkilatlar olarak bu kara propagandaya karşı etkin bir şekilde çalıştı ve çalışıyor. Siyasi ahlak ve kültürümüzde asla yalan yoktur. Olmamıştır ve olmayacaktır. Çünkü biz milletimizle omuz omuza yan yanayız. Onun için devlet için, bayrak için, mazlumlar için siyaset yapıyoruz. Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkenin başına geçtiğinden beri milletimizden aldığı güçle vesayet odaklarına dur dedi” diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN SELAMETİ İÇİN
Uzun soluklu stratejik plan ve bakış açılarıyla AK kadroların 15 yıldır iktidarda olduklarını belirterek, “Kadrolarımız bir milli seferberlik duygusu ve inancıyla her alanda kendini gösterdi. Ancak vesayet, terör, finans çeteleri, FETÖ vs. gibi kumpaslarını kurmak için uzun soluklu bir şekilde çalıştırlar. Son olarak milletimizle birlikte 15 Temmuz darbe teşebbüsünü selalarla, dualarla başımızdan def ettik. 15 Temmuz’un üzerimize yüklediği sorumlukları bizde mecliste uzun saatler çalışarak milletimizin önüne getirdiğimiz Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile bu borcu biraz olsun ödemek istedik. Ancak sadece meclisten geçsin istemedik. Birde milletimizin önünde referandum ile sunduk. Son kararı milletimiz verecek. Bizde bu süreçte milletimize meselenin millet meselesi olduğunu, oynanan oyunları, nerede olursa olsun Türkiye’nin selameti için usanmadan anlatacağız. Yani biz bunu sadece Erdoğan için değil her doğan için yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

HEPİMİZİN VATAİ GÖREVİDİR
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ise, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi organizasyonunda çalışma yapan herkese tebriklerini ileterek başladığı konuşmasında, “Tabi bu kampanyada iki sorunun cevabı çok önemlidir. Birincisi neden böyle bir halk oylaması yapıyoruz, ikincisi evet çıkarsa halkımız ne kazanacak. Dünya’nın merkezinde bir ülkeyiz. Bunun çok avantajları var. Ama büyük riskleri de var. Böyle riskli bir ortamda gelecek kuşaklara daha güçlü bir Türkiye bırakmak için gece gündüz çalışmak hepimizin vatani görevidir. Bunu yaparken de bize engel olan ayak bağlarından kurtulmak durumundayız. Şuanda Türkiye bölgedeki alt üst oluştan en çok etkilenenlerin başında geliyor. 1. Dünya Savaşı’ndan sonra en büyük alt üst oluşu yaşıyoruz. Ama bugün kadrolarımızın zor koşullardaki çalışmalarıyla bu durumun üstesinden geliyoruz” dedi.

AĞIR DARBELER VURUYORUZ
Hem PKK, hem DEAŞ’a, aşırı sol örgütlere ve hain FETÖ’ye karşı başarı ve kararlılıkla mücadele yürütüttüklerine dikkat çeken Işık, “Dünya’da böyle tek bir ülke yok. Terör örgütlerine ağır darbeler vuruyoruz ve bu konuda ki kararlılığımız sürecek. PKK terör örgütü nereden ülkemize yönelik bir tehdit oluşturursa bilsin ki başlarına darbeyi indireceğiz. Bunun yanında Suriye’li kardeşlerimizin ülkesindeki sorun çözüldükten sonra oraya dönmeleri için onların buradaki insani ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmaya devam ediyoruz. Bu arada bir konuyuda özellikle söyleyeyim. Mınbiç’te bizim baştan beri gördüğümüz ama dünya kamuoyunun görmediği DEAŞ ve PYD’nin nasıl işbirliği yaptığını dünya görmeye başladı. Oradaki kantonların birleştirilmesi konusuna bizim tavrımız nettir. Buna müsaade etmeyeceğiz” dedi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.