banner213

KOCAELİ Haberleri

“Yeni balık satış yerimiz geniş ve ferah olacak”
16 Mart 2018, 12:07 0
“Yeni balık satış yerimiz geniş ve ferah olacak”
Başkan Karaosmanoğlu, Halk Evi’nde faaliyet gösteren balıkçılar için İzmit’te yapımına başlanan modern balık satış yerinde inceleme gerçekleştirdi. Karaosmanoğlu, “Esnafımız ve halkımız için güzel bir eseri kentimize kazandıracağız” dedi.
‘’Milli şairimizi kendimize örnek almalıyız’’
16 Mart 2018, 12:06 0
‘’Milli şairimizi kendimize örnek almalıyız’’
Büyükşehir Belediyesi tarafından 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve 18 Mart Çanakkale Destanı dolayısıyla “Asım’ın Nesli Çanakkle’de” isimli özel bir program düzenlendi. Mehmet Akif Ersoy’un kendi şiirlerinden bestelenen marşlar, ilahiler ve şarkıların icra edildiği anlamlı programda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Başkan Karaosmanoğlu” Onu tanımak ve anmak demek onun gibi güzel, inançlı, kararlı, ahlaklı ve azimli olmak demektir” dedi.
GENÇLERE İNANIYOR VE GÜVENİYORUZ
16 Mart 2018, 12:05 0
GENÇLERE İNANIYOR VE GÜVENİYORUZ
Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın geçtiğimiz yıl başlattığı “Gençlik Buluşmaları” devam ediyor. Her hafta ortalama 500 gencin katıldığı programda gündem hakkında gençlerle sohbet eden Başkan Karabacak, gençlerle bilgi ve tecrübelerini paylaşıyor.
Çevreyi korumak için tüm toplum harekete geçecek
16 Mart 2018, 12:03 0
Çevreyi korumak için tüm toplum harekete geçecek
Çevre konusunda perk çok yatırım yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eğitmlerle de yatırımları pekiştiriyor. Çevre konusunda en önemli etkenin kirletmemek olduğu düşüncesiyle çevre bilinci toplumun tüm kesimlerine yayılıyor. Halkın çevreye karşı duyarlı olması sağlanarak bu konuda yapılacak yatırmlardan tasarruf sağlanması ve güzel bir ekosistemde yaşanılması hedefleniyor. Halka birebir ulaşabilmeleri için de muhtarlar tercih edilerek çevre konusunda bilgilendiriliyor. Muhtarlara çevreyle ilgili pek çok konuda eğitim veriliyor.
Otomobilin camını kırarak 50 bin TL çaldılar!
15 Mart 2018, 16:41 0
Otomobilin camını kırarak 50 bin TL çaldılar!
Gebze’de park halindeki otomobilin camını kıran kişiler içerisinde 50 bin TL bulunan çantayı çaldı.
Genç MÜSİAD Gebze bugün üyeleri ile kahvaltıda buluştu
15 Mart 2018, 15:39 0
Genç MÜSİAD Gebze bugün üyeleri ile kahvaltıda buluştu
Şube binasındaki kahvaltıya katılan Birevim Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Cavit Çakır, Bölge Müdürü Mustafa Demirci ve Gebze Şube Müdürü Burak Altın; “Finans arayışında tasarruf modeli” konulu sunum yaptı. Genç MÜSİAD Gebze Başkanı Enes Malkoç yaptığı açıklamada üyeleri 27-28 Nisan tarihinde yapılacak olan UGİK’e (Uluslar Arası Genç İşadamları Kongresi) davet etti. Malkoç, “Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve 82 ülkeden katılım sağlayacak 8.000 genç işadamının buluşacağı etkinliğimize tüm iş dünyası davetlidir. Gelin bizi görün tanışmış oluruz ”dedi.
Başkan Köşker Şehit ve Gazi Derneği’ni ağırladı
15 Mart 2018, 12:14 0
Başkan Köşker Şehit ve Gazi Derneği’ni ağırladı
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Kocaeli Şube Başkanı İzzeddin Cezlan ve dernek yönetimi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’i makamında ziyaret etti.
VALİ AKSOY DARICA’DA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
15 Mart 2018, 11:04 0
VALİ AKSOY DARICA’DA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli’deki 7. Muhtarlar toplantısını Darıca’da gerçekleştirdi. Vali Aksoy, toplantıda özellikle eğitim konusuna dikkat çekti. Toplantıya; Vali Aksoy’un yanı sıra, Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Muhtarlar Dernek Başkanı Aytun Er, daire müdürleri ve Darıca İlçesi muhtarları katıldı.
Dilovası'nda DEAŞ operasyonu: 11 gözaltı
15 Mart 2018, 10:44 0
Dilovası'nda DEAŞ operasyonu: 11 gözaltı
Terör örgütü DEAŞ’a yönelik Kocaeli ve Bursa’da düzenlenen operasyonda 11 kişi gözaltına alındı.
CHP’DEN MAGİAD ZİYARETİ
14 Mart 2018, 13:00 0
CHP’DEN MAGİAD ZİYARETİ
CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, Gebze Belediyesi meclis üyesi Dilek Tan ve yönetim kurulu üyeleri Marmara Girişimci İşadamları Derneği (MAGİAD) ziyaret etti. MAGİAD kongresinde başkanlığa seçilen Erhan Atmaca ile görüşen CHP ilçe başkanı Musa Yılmaz, hayırlı olsun dileklerini iletti. Yılmaz, parti olarak STK’lar ile her zaman yakın bir işbirliği içinde olacaklarını belirtti. MAGİAD Başkanı Erhan Atmaca’da ziyaretten ötürü CHP ilçe başkanı Musa Yılmaz ve parti yöneticilerine teşekkür etti.