AK Partili Dağ: Einsten'ın sözü Kılıçdaroğlu'na uyuyor

AK Parti'nin İzmir'de 2019 Yerel Seçimleri'ne yönelik İstişare Toplantısı'nda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarının iftira olduğunu ileri sürdü. Kılıçdaroğlu'nun pek çok iftiralarda bulundunu öne süren Dağ, Nobel Ödüllü ünlü fizikçi Albert Einstein'ın "Ahmaklık aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp bundan fayda ummaktır" sözünün Kılıçdaroğlu'nu uyduğunu söyledi.

AK Partili Dağ: Einsten'ın sözü Kılıçdaroğlu'na uyuyor

2019 Yerel seçimleri için hazırlıklara başlayan AK Parti İzmir İl Başkanlığı Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı yaptı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetmler Başkan Yardımcısı Salih Koca, AK Parti İzmir milletvekilleri, İl Başkanı Bülent Delican, İl Yönetim Kurulu, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, AK Partili 7 ilçe belediye başkanı, 30 ilçe başkanları, meclis üyeleriyle birlikte Kaya Termal Otel'de bir araya geldi. Toplantıda, seçimlere yönelik görüş alışverişinde bulunuldu.

İstişare Toplantısı'nın açılışında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, önce gündemle ilgili konulara değindi. Türkiye'ye karşı bugüne kadar terör örgütlerini kullananların artık taşeron kullanmaktan vazgeçtiğini, bizzat kendilerinin operasyon yaptığını söyledi. ABD'de devam eden davanın temelinin 'ABD İran'a karşı ambargo uygulamış. Türkiye buna uymamış' olduğunu belirten Dağ, "ABD PKK, PYD'ye silah verirken benim nasıl karşı durma iradem var, ambargoya da karşı durma iradem vardır. 80 milyonun hakkı hukuku var. Mahkemeye bakıyorsunuz. İşi mümkün olduğunca Recep Tayyip Erdoğan'a getirmeye çalışıyorlar. Millet bunlara inanmadı. Erdoğan'ın arkasında durmaya devam edeceğiz" dedi.

BANKADAN HAVALE YAPMAYAN VAR MI?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili de konuşan Dağ, "Söz konusu olan bankalar arasındaki havaleler. Aramızda işadamları da var. Aramızda banka üzerinden havale yapmayan var mı? Bu Kılıçdaroğlu'nun ilk iftirası değil.  Genel Başkan olduktan sonra Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik havuzlu villa muhabbeti başlatmıştı. Kendisinin Burhaniye'de villası çıktı. 15 Temmuz'un kontrollü darbe olduğunu söyledi. Külliye'nin klozetlerinin altın olduğunu öne sürdü, ispatlayamadı. ByLock kullanan bakan ve milletvekillerini açıklayacağını söyledi. Açıklayamadı. Daha önce Erdoğan'ın İsviçre'de 8 ayrı hesabı olduğunu söylemişti. Söyle geç. Yalanla siyaset yapmaya devam et. Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın üniversite diploması olmadığını söyledi. Diploma ve üniversiteli arkadaşlarıyla aksi ispatlandı" dedi.

"EİNSTEN'IN SÖZU KILIÇDAROĞLU'NA UYUYOR"

AK Partili Hamza Dağ, Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerini tartışma yaratacak bir örnekle sürdürdü. Nobel ödüllü ünlü fizikçi Albert Einstein'ın bir sözüne dikkat çeken Dağ, "Albert Einstein'ın bir sözü var. Kılıçdaroğlu'na uyuyor. Biraz hakaret var ama tam değil. Söz şu 'Ahmaklık aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp bundan fayda ummaktır.' Veciz bir söz. Denedikçe başarılı olmuyor. Bu belli olmasına karşın devam ediyor" diye konuştu.

"CHP'Lİ BAŞKANLARDA 'BİZ NE YAPARSAK OY VERİYORLAR' ŞIMARIKLIĞI VAR"

İzmir'deki seçim süreciyle ilgili de açıklamalar yapan Hamza Dağ, 2019 Mart ayı yerel seçimi ve sonrasındaki Cumhurbaşkanlığı ile TBMM seçimlerinin çok önemli olduğunu söyledi. Dağ, "Kasım'da yapılacak seçimin göstergesi Mart'ta ortaya çıkacak. Yapılacak bu seçim öncesi CHP'li belediyeleri takip ediyoruz. İzmir'de CHP'li belediye başkanları ve yöneticilerinde, 'Biz ne yaparsak yapalım bu insanlar bize oy veriyor' şımarıklığı var. Hem bunlardan hem de sahadaki durumdan anlıyoruz. Dikey yapılanmayla ilgili bizi eleştirinler bu kentte dikey yapılanmanın önünü açtılar. Şehirciliğin ne olduğunu inşallah bizim İzmir'de herkese gösterme imkanımız olacak" dedi.

Dağ, Burhan Özfatura döneminde yapılmış EVKA'lardan sonra bu kentte Anadolu'dan gelenlerin barınacağı, konut sahibi olacağı projeler yapılmadığını söyledi. Kentsel dönüşüm anlayışlarında insanları mağdur etmeme olduğunu belirten Dağ, "İzmir'de herkes yaşam tarzına uygun şekilde yaşama noktasındadır. Yaşam tarzı bizim güvencemiz altındadır. Kimsenin yaşam tarzına müdahale etmedik" diye konuştu.

CHP'Lİ SINDIR: EİNSTEİN'IN SÖZÜNE ASIL KENDİLERİ UYUYOR

CHP Genel Sekreteri İzmir Milletveikli Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, AK Parti İzmir İl Başkanlığı Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı'da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Salih Koca'nın sözlerine tepki gösterdi. Sındır, Hamza Dağ'ın Nobel ödüllü ünlü fizikçi Albert Einstein'in, "Ahmaklık aynı şeyleri takrar takrar yapıp bundan fayda ummaktır" sözünün Kılıçdaroğlu'nu uyduğu yönündeki sözlerinin siyasetin dilinin nereye geldiğini ortaya koyduğunu söyledi. Dağ'ın konuşmasıyla üslup ve dil çirkinliğinin bir kez daha kendini gösterdiğini belirten Sındır, "Einsten'in sözüne en çok kendileri uyuyor. Aynı şeyleri tekrar tekrar yapan ve bundan fayda uman bizatihi kendileridir. Bu ülkeye tekrar tekrar sürekli 'aldatıldık, kandırıldık' diyerek bu milleti aldatmaya çalışan kendileridir. Bırakın ülkenin ana muhalefet partisinin genel başkanını, hiçbir insan için dahi ağza alınmayacak, 'ahmak' yerine koymak anlamında bu tür ifadeler kullanıyor olmaları, artık bu ülkenin başından düşmeleri gerektiğinin bir gösteresidir. Genel Başkanımız'a hakaret olan bu sözler de tekrar tekrar yaptıları işlerin başında geliyor. Ben aynayı kendilerine tutuyorum ki tekrar tekrar yaptıklarını görsünler"dedi.

AK Parti'nin Yerel Yönetimler toplantısına dikkat çeken Sındır, AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın İstanbul için, "Bu kente ihanet ettik" sözlerinin kulaklarında çınladığını söyledi. Sındır, "İhaneti kendileri tekrar tekrar yaptılar. Şimdi istifasını istedikleri başkanı tekrar tekrar aday gösterip, İstanbul halkından oy isteyerek belediye başkanı yaptırdılar. İhanet kelimesi Türk Dil Kurumu Sözlüğü'nde bilerek kötülük yapmak, hainlik yapmak anlamı taşır. Sen sadece İstanbul değil, Ankara, Bursa gibi büyük kentlerin başına aynı adamları tekrar tekrar getirip ihanet ettiğini söylemişsin. Bu şekilde kentleri beton yığınına çevirmek aslında Einstein'ın sözünü anlatır. İhanet sözü ise kendilerinin sözüdür. Ülkede artık, bu ayrıştırıcı, toplumu ötekileştirici, kutuplatırıcı, hırsızlığı, soygunu sıradanlaştıran tavır ve uslüptan vazgeçmeleri gerekir. Maalesef ülkenin başındaki en büyük sorun da bizatihi kendileridir. Bu konuda kendilerine çeki düzen vermelerini diliyorum" diye konuştu.

Aynı toplantıda AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Salih Koca'nın CHP ve AK Partili belediyeleri karşılaştırdığına ve AK Partili belediyerin performansının daha iyi olduğu yönündeki sözlerine de yanıt veren Sındır, "AKP'li İstanbul, Ankara, Balıkesir, Bursa, Düzce belediye başkanlarının istifasını performansları iyi olduğu için mi istediler? Bunu çok merak ettik. Kendi kendilerine çalmış, kendi kendilerine oynuyorlar. Bu millet bir daha kanmayacak" dedi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.