banner213

İmar planları için son 10 gün

Gebze, Güzeller¬-Sultanorhan-¬Kirazpınar mahallelerinde gecekondu önleme bölgesine ilişkin olarak hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planları 3. Kez Haziran’da askıya çıkmıştı.

İmar planları için son 10 gün

4 Temmuz’da sona erecek askı süresinde son 10 gün.  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü'nün yazısıyla 31 Mart 2014 ¬ 30 Nisan 2014 arasında ilan edilen Gebze Güzeller-¬Sultanorhan-¬Kirazpınar mahallelerinde gecekondu önleme bölgesine ilişkin olarak hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planlarına karşı yapılan itirazların incelendi. TOKİ tarafından hazırlanan 3 paftalık 1/1000 ölçekli uygulama imar planının bakanlık tarafından 16 Ekim 2014 tarihinde onaylandığından bahisle onaylanan bu 3 paftanın 1 ay süreyle ilan edilmesi istenmiş ve 03 Kasım 2014 Pazartesi gününden itibaren 1 ay süreyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından askıya çıkarılmıştı. Askı süresi sonunda 8 adet itiraz başvurusu gelmişti.

4 TEMMUZ’DA SONA ERİYOR
 Gebze sınırlarındaki Güzeller¬-Sultanorhan¬-Kirazpınar Mahalleleri Gecekondu Önleme Bölgesine ait Uygulama İmar Plan Değişikliği Plan Notu Değişikliği teklifinin, bakanlık tarafından tekrar incelenerek 27 Mayıs 2015 tarihinde tadilen onaylandı ve kalan diğer kısımların ise kesinleştiği belirtilerek bu plan notu değişikliğinin 1 ay süreyle askı ve ilan işlemlerinin yapılması istendi. TOKİ tarafından bakanlığa iletilen ve bakanlık tarafından 27 Mayıs 2015 tarihinde onaylanan Gebze ilçesi sınırlarındaki Güzeller¬-Sultan-orhan-Kirazpınar Mahalleleri Gecekondu Önleme Bölgesine ait Uygulama İmar Plan Değişikliği 4 Haziran’da  askıya çıkmıştı, asık süresi 30 gün üzerinden olduğu için 4 Temmuz’da sona eriyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.