HİZMET Haberleri

Çayırova Kavşağı’nda çevre düzenlemesi 
30 Kasım 2018, 12:42 0
Çayırova Kavşağı’nda çevre düzenlemesi 
Yeşile ve çevre düzenlemesine önem veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, il genelindeki çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Projesi Büyükşehir Belediyesince çizilen, Karayollarınca ilave yol ve diğer imalatlarla genişletilen Çayırova Kavşağı, çevre düzenlemesi kapsamında yeşillendiriliyor. 50 bin metrekarelik alanda yapılan ağaç ve bitki dikimi çalışmaları ile D – 100 Karayolu Gebze Teknik Üniversitesi mevkiinde bulunan kavşak, daha estetik bir çevreye sahip olacak.
Dilovası’na giriş çıkışlar rahatlayacak
30 Kasım 2018, 12:38 0
Dilovası’na giriş çıkışlar rahatlayacak
Dilovası şehir merkezine giriş çıkışları rahatlatmak için Batı Kavşağında düzenleme çalışmaları gerçekleştiriyor. Çalışmalar çerçevesinde kavşakta ilave kollar ve köprüler oluşturularak bağlantılar sağlanacak. Devam eden çalışmalar kapsamında proje içerisinde yapılacak olan 2 adet köprü tamamlanırken, son köprünün de kirişleri konma aşamasına geldi. Projenin altyapı çalışmaları yağmur suyu imalatları ve menfez çalışmaları devam ediyor.
Eskihisar'ın caddesi tamam
16 Kasım 2018, 12:36 0
Eskihisar'ın caddesi tamam
Gebze bölgesinde çalışma yapan Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri Eskihisar’da yer alan Eskihisar Caddesi’ndeki yolda asfaltlama çalışması gerçekleştirdi.
Belediye hibeli fidan dağıtacak
16 Kasım 2018, 12:16 0
Belediye hibeli fidan dağıtacak
ocaelili çiftçileri yüksek verimli meyve fidanlarıyla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, yüzde 50 hibeli ceviz fidanı dağıtımı için başvuru almaya başladı. Bu yılsonuna kadar çiftçilere verilecek olan destekleme başvuruları 21 Kasım Çarşamba gününe kadar devam ediyor.
Metroda yerin altına inildi
14 Kasım 2018, 10:51 0
Metroda yerin altına inildi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Gebze Darıca Metro hattındaki çalışmaları yerinde inceledi. Genel Sekreter Bayram çalışmaların planlanan zamanda yürütüldüğünü aktararak “Mutlukent ve Gebze Kent Meydanı durakları ile OSB bölgesindeki Depo Sahasında kazı çalışmaları ile beraber Metro projemizde yer altına inilmeye başlandı” ifadelerini kullandı.
Gebze'de anlamlı uygulama
12 Kasım 2018, 12:47 0
Gebze'de anlamlı uygulama
Gebze Belediyesi 2015 yılından itibaren uygulamaya koyduğu Sosyal Yardım Amaçlı Gıda Kartı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara 2019 yılında da destek olmaya devam edecek
Gebze'ye bir yaya köprüsü daha
11 Kasım 2018, 10:26 0
Gebze'ye bir yaya köprüsü daha
İstanbul Caddesi ile Şehit Hasan Tahsin Büyükçoban Caddesi kesişiminin batısında inşa edilen köprü, öğrenciler için de önemli bir geçiş olacak. Caddenin güneyinde yer alan Ayşe Sıdıka Alişan İlkokulu öğrencileri okulun önünde yapılan köprüden geçerek okula rahatça ve güvenli bir şekilde ulaşabilecekler.