HİZMET Haberleri

Gebze'de ses kirliliğine izin yok
22 Ekim 2018, 13:02 0
Gebze'de ses kirliliğine izin yok
Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe geneleninde gerçekleştirdiği denetimlerde cadde ve sokaklarda anons cihazları ve hoparlör tarzı cihazlarla çevreyi rahatsız ederek satış yapan seyyar satıcılara ve vatandaşın geçişine engel olacak şekilde gerçekleştiren esnafa ekipler 5326 saylı Kabahatler Kanunun Hükümleri Gereği cezai işlem uygulandı.
47 Proje 286 milyon yatırım
22 Ekim 2018, 12:52 0
47 Proje 286 milyon yatırım
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Anadolu İmam Hatip Lisesi için yapılan spor salonunun da inşasını yerinde inceledi.
Kocaeli'de genç çiftçilere gezen tavuk desteği
18 Ekim 2018, 11:58 0
Kocaeli'de genç çiftçilere gezen tavuk desteği
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’nde çiftçilikle uğraşan vatandaşların gelişimi ve kalkınması için çeşitli projeler geliştiriyor. Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı’nın yürüttüğü “Doğal Gezen Tavukçuluk Destekleme Projesi” kapsamında, uygun şartları sağlayan çiftçilere Yüzde 50 hibeyle 5 bin adet gezen tavuk dağıtımı gerçekleşti. 2018 yılı içerisinde Büyükşehir Belediyesi’ne başvuran 30 çiftçi bu desteklerden faydalandı.
Darıca'ya trafik eğitim parkuru
18 Ekim 2018, 11:48 0
Darıca'ya trafik eğitim parkuru
Darıca Belediyesi tarafından Sırasöğütler Mahallesi’nde yapılan Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda çalışmalar devam ediyor.
Gebze-Darıca metro durakları
18 Ekim 2018, 11:22 0
Gebze-Darıca metro durakları
Kocaeli'nin Gebze- Darıca ilçeleri arasında hayata geçirilecek insansız metro hattında temel atılıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan proje tamamlandığında İstanbul'daki metro hattına entegre edilmesi planlanıyor. Hayata geçirilecek metro hattının temeli 20 Ekim'de atılacak.
Kocaeli'nin en büyük projesi
17 Ekim 2018, 17:33 0
Kocaeli'nin en büyük projesi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarihinin en büyük yatırımını gerçekleştiriyor. Ulaşım alnında yapılacak bu yatırım ile Kocaeli ilk kez metroyla buluşacak. Büyükşehir Belediyesi, projenin tanıtımı için Antikkapı’da tören düzenledi.
Kocaeli'de çifçiye 900 ton gübre desteği
16 Ekim 2018, 13:17 0
Kocaeli'de çifçiye 900 ton gübre desteği
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, çiftçilere yönelik tohum ve yem bitkisi desteğinin yanı sıra gübre desteği de sağlıyor. Kocaeli’nde yem bitkisi tohumu desteğinden faydalanan çiftçilere verilecek olan gübre desteği yüzde 25 hibe ile verilecek.
Çayırova kavşağı yeşilleniyor
12 Ekim 2018, 11:31 0
Çayırova kavşağı yeşilleniyor
Yeşile ve çevre düzenlemesine önem veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, il genelindeki çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Projesi Büyükşehir Belediyesince çizilen, Karayollarınca ilave yol ve diğer imalatlarla genişletilen Çayırova kavşağında, çevre düzenlemesi çalışmalarına başlandı.
Dilovası kapalı semt pazarı inşaatı başlıyor
12 Ekim 2018, 10:06 0
Dilovası kapalı semt pazarı inşaatı başlıyor
Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar'ın seçim beyannamesinde yer alan Kapalı Semt Pazarı'nın ihalesi yapıldı. İnşaat çalışması için ise geri sayım başladı dedi.
Kocaeli'de evde bakım hizmetleri
12 Ekim 2018, 09:57 0
Kocaeli'de evde bakım hizmetleri
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Evde Bakım Hizmeti alan Yasemin Topuz ve Aleyna Şeker’i Gebze’deki evlerinde ziyaret etti. Yavuz Selim ve Beylikbağı Mahallerinde ikamet eden Topuz ve Şeker’in sağlık durumları hakkında bilgi de alan Başkan Karaosmanoğlu, “Vatandaşımızın güzel günlerinin yanı sıra bizlere ihtiyaç duyduğu her durumda yanlarında oluyoruz.