banner213

Yerli oto için Dilovası'nı işaret etti

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu basın mensupları ile bir araya gelerek Kocaeli Sanayi Odası tarafından düzenlenen Kocaeli Sanayi Odası Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yerli oto için Dilovası'nı işaret etti

Yerli otomobilin üretim noktası ile ilgili düşüncesi sorulan Zeytinoğlu Dilovası\'nı işaret etti.
Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu basın mensupları ile Club Bithynia'da düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi. Toplantıda KSO Genel Sekreter yardımcısı Elif Bilgisu ve KSO Çevre Uzmanı Aynur Hacıfettahoğlu da hazır bulundu. Kocaeli Sanayi Odası tarafından düzenlenen  Kocaeli Sanayi Odası Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Zeytinoğlu Çevre Ödüllerinin bu yıl 22. kez verileceğini duyurdu. Yerli otomobile talip birçok ilin olduğunu vurgulayan Zeytinoğlu bu konuda Dilovası\'nı işaret etti.
ZEYTİNOĞLU TALİP OLDU
Zeytinoğlu, "Türkiye de yerli otomobilin ilimizde olmasını isteriz her üretime talibiz. Yeni yapılan fabrikaların çevreye duyarlı olmaması mümkün değil. Sakarya, Kocaeli, İstanbul, Sakarya ve Bursa'nın otomobil sanayinin kalbi ve otomobilin de en kolay yapılacağı bölge. Hangi şehrin şartları uygunsa orada yerli otomobilin yapılmasını isteriz. Şehir bazlı milliyetçiliğe gerek yok. Önemli olan ülkenin bu yatırımı yapmasıdır. Kocaeli Türkiye'nin dünyayla rekabet etme adına en önemli illerinde n biri ve bu noktada en önemli ilçe de Dilovası. Önümüzdeki ay köprü de açılacak o bölge dünyayla rekabet etme adına en doğru bölgelerden biridir" dedi.
ÇEVRECİ BAŞKANIN ADI VERİLDİ
Çevre Ödülleri ile ilgili başvuruların başladığını belirten Zeytinoğlu, "Başvurular 2 Mayıs 2016 tarihinde başvurular sona erecek. Geçen yıl 23 firma başvurmuştu. Bu yıl bizim hedefimiz 25 başvuru. Başvurular 25'i aşarsa da taleplerin gelme durumuna bağlı talep almayı kapatmak durumunda kalabiliriz" dedi. Zeytinoğlu 1995 ve 1996 yıllarında 4 dalda (Yeşil Baca, Atık Su Arıtma Tesisi, Çevreci Ürün ve Çevreci Proje) dallarında verilen çevre ödüllerinin, 1997 yılından itibaren tek dalda verilmeye başlandığını hatırlatarak, "Bu ödüle sonraki süreçte 'Çevreci Başkan' olarak bilinen Şahabettin Bilgisu'nun adı verilmiştir. Çevre Ödülleri organizasyonu; 1998 yılından itibaren civar iller ve 1999 yılından sonra ise Marmara Bölgesinde yer alan illeri kapsayan Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarının faaliyet gösterdiği bir bölgede düzenlenmiştir. 2014 yılında ilk defa sektörel bazlı ayrım yapılmaya başlanmıştır. Büyük Ölçekli firma ve KOBİ kategorisinde Çevre Ödüllerinin yanı sıra alınan başvuruların yeterli olduğu Otomotiv ve Yan Sanayi, Kimya, Gıda, Metal, Makine, Enerji  ve Atık Geri Kazanım Bertaraf vb ana sektörler başlığı altında da ödüller dağıtılmaktadır" ifadelerini kullandı.
TÜM TÜRKİYE'YE AÇILDI
Çevre Ödülleri organizasyonuna başvuran firma sayısının ve ödülün marka değerinin de giderek arttığına vurgu yapan KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, "2015 yılında ödül organizasyonuna başvuran 23 firmanın 4 tanesi Uşak, Balıkesir, Bilecik ve Bursa illerindendir. 2015'te ilk kez Marmara Bölgesi haricinde gelen başvuruları da değerlendirmeye aldık. 2016 yılında ise ödül organizasyonunun kapsadığı alan stratejik olarak genişletilmiş ve organizasyon tüm Türkiye'deki sanayi kuruluşlarına açılmıştır" ifadelerine yer verdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.