banner213

Meteoroloji'den 19 il için kar uyarısı!

Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinin parçalı çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İstanbul ve Kayseri çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den 19 il için kar uyarısı!

HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu bölgelerde 2 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli (30-60 km/sa), Kıyı Ege ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde (40-80 km/sa) esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Yağışların; Zonguldak, Bartın, Rize çevreleri, Trabzon'un doğu ve Artvin'in kıyı kesimleri, Doğu Akdeniz'in doğusu, Güneydoğu Anadolu bölgesi ile Doğu Anadolu'nun doğu ve güneydoğusunda kuvvetli; Muş ve Bitlis çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KAR YAĞIŞI UYARISI : Karadeniz üzerinden gelen soğuk hava dalgası nedeniyle yağışların; Batı Karadeniz ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam etmesi tahmin edildiğinden ve çoğu yerde mevsimin ilk kar yağışı olacağından meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı (Ulaşımda Aksamalar, buzlanma, don olayı vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.
ZİRAİ DON UYARISI : Yurdumuzu etkisi altına alan Karadeniz üzerinde gelen soğuk hava dalgası nedeniyle, bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Karadeniz'in iç kesimleri, Marmara'nın güney ve doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'da hafif yer yer orta kuvvette don olayı beklendiğinden zirai faaliyet ve seracılıkla uğraşan vatandaşlarımızın zirai don olayına karşı tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI : Sabah ilk saatlerinden itibaren Batı Akdeniz ve Güney Ege'nin güneyinde kuzey ve kuzeybatı, akşam saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerinden fırtına şeklinde (50-75km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, baca zehirlenmeleri, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah ilk saatlerde İstanbul'un Anadolu Yakası ile Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile öğleden sonra bölgenin doğusu ve İstanbul çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BALIKESİR °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu
BURSA °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra yağmur ve sağanak yağışlı
ISTANBUL °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Anadolu Yakası, öğleden sonra il geneli yağmur ve sağanak yağışlı
KIRKLARELİ °C, 16°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu
EGE
Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/sa) ve kısa süreli fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
A.KARAHISAR °C, 11°C
Parçalı yer yer çok bulutlu
IZMIR °C, 19°C
Parçalı bulutlu
MUĞLA °C, 17°C
Parçalı bulutlu
UŞAK °C, 12°C
Parçalı yer yer çok bulutlu
AKDENİZ
Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Hatay ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
ADANA °C, 23°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ANTALYA °C, 21°C
Parçalı bulutlu
BURDUR °C, 17°C
Parçalı bulutlu
HATAY °C, 22°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Kayseri çevreleri ile öğle saatlerinden itibaren bölgenin kuzey kesimlerinin yağmurlu, yükseklerinin karla karışık yağmur ve hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu, kuzey ve doğu ilçeleri karla karışık yağmur, yüksekleri hafif kar yağışlı
KONYA °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu
NİĞDE °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu
YOZGAT °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde karla karışık yağmurlu, yüksekleri hafif kar yağışlı
BATI KARADENİZ
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; sabah saatlerinde Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
BOLU °C, 8°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı
DÜZCE °C, 11°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.
KARABÜK °C, 12°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı
ZONGULDAK °C, 10°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, gece saatlerinden itibaren bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde görülecek olan yağışların; sabah ve gece saatlerinde Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin'in kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor.
ARTVİN °C, 6°C
Çok bulutlu ve aralıklı olmak üzere iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı, kıyılarının yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah ve gece saatlerinde kıyı kesimlerde kuvvetli olması bekleniyor.
GİRESUN °C, 8°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu
SAMSUN °C, 13°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu
TRABZON °C, 11°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
DOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, akşam saatlerinden sonra bölgenin kuzey ve doğusu ile Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; bölgenin doğusu ile Bingöl ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli, Muş ve Bitlis çevrelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güneydoğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.
ARDAHAN °C, 2°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı
ERZURUM °C, 4°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı
HAKKARİ °C, 8°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor.
MALATYA °C, 10°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu
GÜNEYDOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölge genelinde kuvvetli, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa ve Siirt çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.
DIYARBAKIR °C, 14°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor.
GAZIANTEP °C, 14°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olması bekleniyor.
DENİZLERDE HAVA
Güney Ege ile Akdeniz'de fırtına, Doğu Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), akşam saatlerinden sonra 2 ila 4 (10-30km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam saatlerinde 5 ila 7 (40-60km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Doğu Karadeniz'de 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde doğusu yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.
EGE
Hava Durumu: Parçalı bulutlu, ilk saatlerde güneyinde sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40km/s), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), güneyinde 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Güney Ege'de 2,5 ila 3,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtınada zayıf.
AKDENİZ
Hava Durumu: Parçalı bulutlu, doğusu ile sabah saatlerine kadar batısında sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/s), akşam saatlerine kadar Doğu Akdeniz'de 5 ila 7 (40-60 km/s) kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m, açıklarında 3,0 ila 4,0m, Görüş: Orta.
VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Çok bulutu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50km/s), öğle saatlerinden sonra 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,75 ila 1,25m Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.