banner213

Konak Hastanesi’nde FETÖ-TACİZ-CEZA üçgeni!

Kocaeli'de kurulan, Gebze, Gölcük ve Sakarya'da da şubesi olan Konak Hastanesi, geçtiğimiz günlerde SGK'ya 10 milyon gibi rekor bir ceza ödedi. Hastanenin ortaklarından olan Başiskele AK Parti İlçe Başkanı Dr. Şahin Talus, hastanesini bu cezadan kurtaramazken, hastanenin bir dönem adının FETÖ/PDY ile anılmasının da sıkıntıları sürüyor.

Konak Hastanesi’nde FETÖ-TACİZ-CEZA üçgeni!

(MİKROFON ÖZEL HABER) SGK'nin geçtiğimiz dönem anlaşmasını askıya aldığı Konak Hastaneleri, büyük bir sıkıntı yaşamıştı. AK Parti İlçe Başkanı Talus, bu sıkıntıların aşılmasında büyük rol oynamıştı. Ancak 17-25 Aralık sonrası, hastanenin önemli ismi Bünyamin Dal'ın, FETÖ destekçisi olup, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde ki paylaşımları tepkileri hastane üzerine çekmişti. Dal'ın hastaneden ayrıldığı ifade edilse de, hastanedeki hisselerini hangi şartlar da devir ettiği ve ödemenin ne şekilde yapıldığı kamuoyu ile paylaşılmamıştı.

 

REKOR CEZA
Konak Hastanesi, geçtiğimiz günlerde SGK'ya 10 milyon gibi büyük bir cezayı öderken, hastanenin AK Partili ortağı Başiskele İlçe Başkanı Dr. Şahin Talus, bu cezayı uzun süre ertelemiş olsa da, kurumunu cezadan kurtaramamıştı. Ancak, Konak Hastanelerinin FETÖ/PDY kapsamında işlem görmesini engelleyen isim olan Şahin Talus'un 15 Temmuz darbe girişimi sonrası büyük sıkıntı içinde olduğu kaydedildi. SGK anlaşması bir dönem askıya alınan Konak Hastanesi'nin 15 Temmuz hain darbe kalkışması sonrasında nasıl bir denetime tabi olacağı da sağlık sektöründe tartışılmaya başlandı.


DAL ŞİMDİ NÖBETTE
Konak Hastanelerinin kuruluşundan itibaren yönetici olarak en büyük sorumluluğu üstlenen Bünyamin Dal, FETÖ/PDY ihanet şebekesinin bir dönem Kocaeli'de en çok bilinen ismi olmuştu. Dal, 17-25 Aralık operasyonları sonrasında da 'yolsuzluk' bahanesi ile FETÖ yapılanmasını savunup, hükümet ve Cumhurbaşkanı aleyhinde paylaşımlarda bulunmuştu. Şimdilerde ise Bünşamin Dal, Perşembe Pazarı'nda ki demokrasi nöbetinde sürekli resimler çekerek, paylaşımlarda bulunuyor. Ancak, kurumun yapılanmasını ve personel düzenini sağlayan isim olan Bünyamin Dal'ın, hastaneden gerçekte ayrılıp, ayrılmadığı, hangi koşullarda ilişkisini kestiği ve hisselerini hangi şartlar da devir ettiği kamuoyu ile paylaşılmadı.

 

İÇERDE DE OPERASYON YOK
Birçok kurum ve kuruluş 15 Temmuz hain kalkışma sonrası, kendi içinde ki temizliği yapmak için harekete geçerken, Konak Hastanesi'nde bu operasyon yapılmadı. Hastane personelini ve hastanelerin tüm yapılanmasını o dönemlerin en ateşli FETÖ sempatizanı olan Bünyamin Dal yapmıştı. Bünyamin Dal, ayrıldığını açıklasa da kurum içinde herhangi bir değişim yapılmadı. Bünyamin Dal'ın kurduğu kadro görevini sürdürerken, 15 Temmuz sonrasında da kurum içinde herhangi bir operasyon yapılmadı. Özellikle AK Parti İlçe Başkanı Dr. Şahin Talus'un bu konuda sessiz kalması siyasi çevrelerde de tartışmalara neden oluyor.

 

YÜKSEL AGCA NEDEN AYRILDI?
Konak Hastanelerinin bir diğer tartışılan konusu ise hastanede yüzde 18 ortaklığı olan Dr. Yüksel Agca'nın bu hastaneden ayrılarak, apar-topar Medicalpark Hastanesi Kocaeli'de göreve başlaması oldu. Ortağı olduğu hastaneden neden ayrıldığı ve rakip olarak bilinen bir başka özel hastanede normal doktorluğu neden tercih ettiği tartışılan Yüksel Agca, bu konuda değerlendirme yapmaktan kaçınırken, Medicalpark Hastaneleri de bu konuda herhangi bir değerlendirme yapmıyor. Kulislerde Yüksel Agca'nın Medicalpark Hastanesi'nden, bir takım garantiler alarak, 15 Temmuz ihaneti öncesinde bu hastaneye geçtiği konuşuluyor.

 

EŞMECİ, DAL'IN ADAMIMIYDI?
İzmit, Gölcük ve Sakarya'dan sonra Gebze'de de şube açan Konak Hastanesi, Gebze'de de çalışmalara skandallarla başladı. Bünyamin Dal'ın kuruma kazandırdığı isim olarak bilinen Ahmet Eşmeci, Özel Gebze Konak Hastanesi'nin Genel Müdürü olarak göreve başladı. Ancak, Ahmet Eşmeci, Gebze Konak Hastanesi'nde ki uygulamaları ile tepki alırken, hakkında ortaya atılan 'taciz' iddiaları ile sıkıntı yaşamıştı. Hastane de çalışan bayan personellerin Ahmet Eşmeci hakkında şikâyette bulunduğu ve hastane yönetiminin çalışanlardan yazılı savunma aldıktan sonra Ahmet Eşmeci'nin görevine son verdiği öğrenilmişti. 

 

GÖKLÜ KOTO ÜYESİ OLMUŞTU
Hastanenin ortaklarından Dr. Metin Göklü, Ahmet Eşmeci ile ilgili iddiaların ardından, genel müdürü görevden alarak, Özel Gebze Konak Hastanesi'nde kendisi görev yapmaya başlamıştı. Gebze Konak Hastanesi'nde mesai yapmasına rağmen Ticaret Odası üyeliğinde KOTO'yu tercih eden Metin Göklü'nün, FETÖ/PDY operasyonlarında tutuklanan Murat Özdağ ile yakın dost oldukları biliniyordu. Tüm bu gelişmelerin ardından hastanenin AK Partili ortağı Şahin Talus'un nasıl bir tavır sergileyeceği ve hastaneyi daha ne kadar koruyacağı merak ediliyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.