banner213

Cehennemde yerlerini hazırladılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Külliye ‘de düzenlenen iftar programında konuştu.

Cehennemde yerlerini hazırladılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Külliye ‘de düzenlenen iftar programına katıldı.
Biz terör örgütlerinin kıydığı her canı şehit olarak görüyoruz. Terör örgütlerinin amacı Türkiye'yi köşeye sıkıştırmaktır. Taviz vermeye zorlamaktır. Biz Çanakkale'de çeyrek milyon ferdini kaybetmesine karşın kardeşliğini kaybetmemiştir. Sicil vatandaşlarımızı şehit edenlerin kimler olduğu çok açık ortada. Bir algı operasyonu ile güvenlik güçlerimizi suçlu yapmaya çalışıyorlar.
AĞIR BİR İMTİHANDAN GEÇİYORUZ
Türkiye dünyanın en eli kanlı örgütlerinin hedefinde olarak ağır bir imtihandan geçiyor. Er ya da geç Allah'ın izniyle bu işin üstesinde geleceğiz. Gerek güvenlik güçlerimizden gerekse sivil halktan kayıplar vermeye devam ediyoruz. Biz bu can kayıplarını şehit olarak kabul ediyoruz.
Türkiye'yi köşeye sıkıştırma taviz vermeye zorlama amacı ile yapılan saldırılar olduğu açıktır. Biz de Türkiye'nin birliğinden vaz geçemeyeceğini dünyaya bildirdik. Dünya hala bizim yaptığımız operasyonların sivil vatandaşları öldürmeye yönelik olduğunu iddia ediyor bunun aslı böyle midir? Sivil insanları öldürenler teröristler değil midir? Daha önce Ankara Garı’nda sivil vatandaşları öldürenler teröristler değil miydi? Yapılan algı operasyonu ile güvenlik güçlerimizi suçlu duruma düşürme çabası var ama buna hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz.
Biz 79 milyon tek milletiz. Bizi bölemeyecekler bizi parçalayamayacaklar. Biz et tırnak gibi yolumuza devam edeceğiz.
Zaman zaman bazı direklere çektikleri paçavralar hiçbir zaman bayrak tanımına uydurulamaz. Tek vatan diyoruz. Bizim vatanımız da asla bölemeyecekler. Hayal âleminde gezenler var. Boşuna o şekilde dolaşıyoruz. Biz size asla şehidimizin kanıyla sulanan bir damla toprağı vermeyiz veremeyiz. Orada şehit kanı var dolayısıyla bizim onu sonuna kadar koruma sorumluluğumuz mesuliyetimiz var. Bunun mücadelesini veriyoruz ve sonuna kadar vermeye devam edeceğiz.
BİZ KULA KUL OLMAYACAĞIZ
Devletin içinde devlet olmaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti içerisinde ikinci bir yapılanma içerisine girenlere daha önce inlerine gireceğiz demiştik. Girdik. Çoğu yurt dışına kaçtı bir kısmı da ceza evlerinde. Durmak yok temizleyeceğiz. Cumhurbaşkanlığına da girmişlerdir onlar üzerinde de çalışacağız. Geldiğimiz andan itibaren yaptığımız hareket temizlik hareketidir. Adam açıklama yapıyor Pennsylvania’daki zat onlara şah damarından daha yakınmış. O güç yalnızca Allah’tadır. Allah'tan başka bize şah damarından daha yakın olan biri olamaz. Bu iddiada bulunanlar şirk içindedir. Bu tür sapıkları da iyi tanıyalım. Biz kula kul olmayacağız. Biz sadece Allah'a kul olacağız.
BİZİM RABİAMIZ VAR
Zaman zaman bazı direklere çektikleri paçavralar hiçbir zaman bayrak tanımına uydurulamaz. Tek vatan diyoruz. Bizim vatanımız da asla bölemeyecekler. Hayal âleminde gezenler var. Boşuna o şekilde dolaşıyoruz. Biz size asla şehidimizin kanıyla sulanan bir damla toprağı vermeyiz veremeyiz. Orada şehit kanı var dolayısıyla bizim onu sonuna kadar koruma sorumluluğumuz mesuliyetimiz var. Bunun mücadelesini veriyoruz ve sonuna kadar vermeye devam edeceğiz.
Devletin içinde devlet olmaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti içerisinde ikinci bir yapılanma içerisine girenlere daha önce inlerine gireceğiz demiştik. Girdik. Çoğu yurt dışına kaçtı bir kısmı da ceza evlerinde. Durmak yok temizleyeceğiz. Cumhurbaşkanlığına da girmişlerdir onlar üzerinde de çalışacağız. Geldiğimiz andan itibaren yaptığımız hareket temizlik hareketidir.
Şimdi de yargı kararları gelmeye başladı artık bunlara karşı takınılacak tavırlar da farklı olacaktır. Terör üzerinden bizi tehdit edenlere sesleniyorum Ne yaparsanız boş! İnşallah cumhuriyetimizin yüzüncü yıl dönümünü çok daha farklı kutlayacağız. Ona hazırlıklarımızı çok daha farklı yapacağız. Dünya'nın en iyi 10 ekonomisi arasına gireceğiz.
Bütün bunlar bir azmin neticesidir zaten bizi çekemedikleri nokta da bu büyüyen Türkiye'yi hazmedemiyorlar.
BUNLAR NASIL MÜSLÜMAN
"Şimdi Yeşilköy'ü gelip bunlar bombaladı, ne günahı vardı o insanların? Çocuk, kadın, yaşlı... Yerlisi var, yabancısı var. Bu sivil insanların ne günahı vardı? Hem kendini patlatıyorsun hem de o insanlar bu sebeple orada ölüyorlar. Bunun insani, vicdani herhangi bir yanı var mı? İslami herhangi bir yanı var mı? Yok. Bunlar ne Müslümanı ya, bunlar ila cehenneme zümera ya, oraya gidici bunlar. Bunlar cehennemde yerlerini hazırlamışlar. 'Bir kişinin ölümüne neden olmak tüm insanlığın ölümüne neden olmaktır.' diyor bizim dinimiz. Böyle bir şeyi nasıl yaparsınız?"
HOŞ SEDA BIRAKTIYSAK NE MUTLU
Biz biliyoruz ki bu mekân tüm dünyaya bir sinyaldir. Burada verilen hizmet bereketlidir ve bereketli olmaya devam edecektir. Bu makam mazlumların yardımcısı olmayı mutlaka sürdürecek bir makamdır. Yarın burada başkası olacak bizim yerimiz belli 2 metreküp bir mezar oraya gideceğiz. Eğer burada bir hoş seda bırakabilmişsek ne mutlu bize. Şimdi bütün bu terör eylemleriyle birlikte acımızı yaşayacağız ama hedeflerimizden de vazgeçmeyeceğiz. Ben şehit analarına annem olarak bakıyorum. Onlara diyorum ki siz peygamberlik makamından sonra en yüksek makama ulaşmış bir şehidin annesi olarak anılıyorsunuz.
TÜM ŞEHİTLERİMİZE RAHMET DİLİYORUM
Türkiye'nin asıl felaketi bu terör olayları değil, hedeflerinden ve ideallerinden vazgeçmesi olur. İşte biz bundan vazgeçmeyeceğiz. Milletimizi böyle bir felaketle asla yüz yüze bırakmayacağız. Bu vesileyle dün İstanbul'da kaybettiklerimiz başta olmak üzere, terör olaylarında verdiğimiz tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara da Rabbim ‘den acil şifalar diliyorum."
SAYIN PUTİN İLE ÇİN'DE GÖRÜŞECEĞİZ
Sayın Putin ile görüşmemiz önceden kararlaştırılmıştı. Ülkelerimiz arasında ilişkilerin düzeltilmesine ilişkin görüşlerimizi paylaştık. Çok faydalı bir görüşme yaptığımıza inanıyorum Sayın Putin ile Çin'de yapılacak G20 zirvesinde daha kapsamlı görüşme kararı aldık. İlk adım olarak da turizmde hemen kapılarımızı açalım ve bu adımı atalım kararını aldık. Kendileri de talimatı verdiler. Bu konudaki samimiyetin ötesinde de attığımız adımları geliştirerek aldığımız kararları gerçekleştirmek içinde atmış olduğumuz adımların kararlarını aldık.
İSRAİL ŞARTLARIMIZI YERİNE GETİRDİ
İsrail ile de sorunlarımızı düzeltmek adına adımlar attık. Bu kararın Filistinli kardeşlerimize de hayırlı olmasını diliyorum. Biz hangi adımı atarsak atalım hiç bir adımı tek taraflı düşünmedik. Yani Türkiye'de kazanmalı Rusya'da kazanmalı Türkiye'de kazanmalı İsrail de kazanmalı. Fakat İsrail’le olan ilişkilerimizi bazıları kaşıyor. Biz İsrail ile ilişkilerimizi neden bozmuştuk herkes biliyor. Biz duruşumuzdan hiçbir şey kaybetmedik. 3 başlığımız vardı ve bunlar yerine getirildi. Bunlar ben neden anlatıyorum. Çünkü hedef saptıranlar var olmayıp olduranlar var. Bunlar akşam başka sabah başka konuşurlar.
İsrail ile Mavi Marmara gemisi saldırısından sonra sorunlu olan ilişkilerimizi düzeltme yolunda önemli adımlar attık. Bu adımların da milletimiz ve Filistinli kardeşlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Yalnız buradan bir açıklama yapmak durumundayım, Türkiye Cumhuriyeti olarak biz hangi adımı atıyorsak atalım, bu adım bilinmelidir ki her zaman karşılıklı milletlerin kazanımına dayalı bir adımdır. Hiçbir zaman hiçbir adımı tek taraflı düşünmedik. Kazan-kazan esasına dayalı olarak hep bu adımları atmışızdır. Yani Türkiye de kazanmalı Rusya da kazanmalı, Türkiye de kazanmalı İsrail de kazanmalı."
Cuma günü Mersin'den 14 bin tonluk bir gemi kalkıyor. Gazze'de bir devlet hastanesini bitirdik. İsrail'in vermiş olduğu bir söz de var. Türkiye üzerinden yardımların girmesine müsaade edecekler. Enerji noktasında da büyük sıkıntı var. Şuanda ekibimiz orada bulunan eski bir santrali kontrole gidecek ve enerji sorununun çözümü için de çalışacağız.
Türkiye'yi önümüzde çok daha aydınlık günler bekliyor. Halkımızın üzerine oynanan oyunlar halkımızın basireti ve feraseti sayesinde boşa çıktı.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.