banner213

Biz Herkesin CHP’siyiz

CHP Gebze İlçe Başkanlığı geçtiğimiz günlerde önerge olarak sunulan yasa ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Biz Herkesin CHP’siyiz

Bilindiği üzere ve özetle AK Parti’nin özünde, “Tecavüzcüyü AK-lamak”, tüm Hukuk deyimlerini alt üst edercesine “Müştekiyi mağdur, mağduru müşteki” haline getirmek gibi özellikler de içeren yasa tasarısına tepki giderek artmaktadır. Tepki iktidar partisini de yanıltırcasına öyle bir hal almıştır ki iktidar partisinin yöneticilerinde olduğu gibi “Çağdışı”nda yaşayan, “Kayıtsız şartsız biat” eden, “Allah’tan başkalarına da kul olmayı benimseyen” tabanı hariç ahlaklı, onurlu, çoluk çocuğunun geleceğine sahip çıkan tabanı da söz konusu tasarıya tepkilidir.

TOPLUMUN HER KESİMİNDEN DESTEK ALDIK
Medyadan gözlemlediğimiz kadarıyla Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın açıklamasında olduğu gibi her açıklamasında iyice batağa gömülen iktidar partisi sosyal medyada da desteğini giderek kaybetmekte, yasa tasarısını savunanlar dahi ya yanlıştan dönmekte ya da yasa tasarısına muhalif olanların somut gerekçeleri karşısında savunabilecek cümle kurmakta zorlanmaktadır. CHP Gebze İlçe Örgütü Gençlik Kolları’nın düzenlediği imza kampanyasına olan ilgiden esasla da tepki parti üyelerimiz ve seçmenimiz ile sınırlı kalmamış, toplumun her kesiminden Gebzeli yurttaşlar dilekçeye imzasını atmıştır. AK Parti’yi bu tepkiye karşı güncel sığınağı OHAL anti demokrasisi de kurtaramamış, halkımız, “Söz konusu çoluk çocuğumuzun namusuysa gerisi teferruattır” dercesine o dilekçeyi imzalamıştır.

SORULARIMIZIN AÇIKLAMASI YOK
İktidar partisinin gerek genel merkez yöneticileri gerekse ilimiz ve ilçemiz dahil yerel teşkilatlarının yöneticileri; “Tecavüze uğrayan erkekse ne olacak?”; “Mağdurun birden fazla tecavüzcüsü varsa hangisiyle evlendirilecek?”, “Müştekinin birden fazla  insanlık suçu varsa biri resmi karısı, diğerleri imam nikahlı karısı mı olacak?”, “Henüz çocuk yaşta en ağır ve vahşi insanlık suçuna, şiddete maruz kalan kadın, tecavüzcüsünün resmi karısı olduktan sonra çok yüksek olasılıkla yine şiddete maruz kaldığında hatta öldürüldüğünde sorumluluğu kim üstlenecek?”, “Adı üstünde çocuğun o yaşlarda uğradığı tecavüze gönüllü mü gönülsüz mü olduğu hangi psikolojik tıbbi terimler üzerinden saptanacak?”…. sorularının ve diğer soruların henüz akla, bilime, fenne, ahlaka sığan ele avuca gelen bir açıklaması yoktur ve olmayacaktır.

BU ZİHNİYET KIZ ÇOCUKLARINI DİRİ DİRİ TOPRAĞA GÖMEN ZİHNİYETLE AYNI ÇAĞDADIR
Sözüm ona Türkiye’yi 2023 yılına ve çağdaş uygarlığa taşıyacak olan bu zihniyet aslında ilk çağlarda yaşamaktadır. Bu zihniyet kız çocuklarını diri diri toprağa gömen zihniyetle aynı çağdadır. Yine bu zihniyet bizlere, topluma adeta, “Tecavüz kaçınılmazsa keyfini çıkartmaya bak” demektedir ama demeyeceğiz, susmayacağız. OHAL kılıfıyla toplum üzerinde kurulan her tür baskıya ve diktatörlüğe karşın bu ülkenin asıl sahipleri olarak ülkemize, hakkımıza, namusumuza, onurumuza sahip çıkacağız. Biz çocuklarımıza ve torunlarımıza onurlu bir gelecek bırakacağız. İktidar mensupları: Ya siz, ‘Gemicik’ler haricinde ne bırakacaksınız?

HERKES İÇİN CHP”YİZ
Ve biz geçen seçim döneminde söylediğimiz gibi “Herkes için CHP”yiz. Herkesin CHP’si, herkesin ana muhalefet partisiyiz. Sadece partilisinin iktidar partisi olan, kendisinden olmayanı veya biat etmeyeni hem dışlayan hem alabildiğine diktatörlük ve baskı uygulayan “iktidar” partisi AK Parti’ye inat bu yasa tasarısına başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve yasa tasarısında imzası olan AK Parti ilimiz milletvekili İlyas Şeker’in çocuklarını, torunlarını olası tecavüzlerden korumak için de muhalifiz, karşıyız. O tasarıyı onların soyu, namusu, ahlakı için de çıkarttırmayacağız. Çünkü biz, “Herkes İçin CHP”yiz.
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.