banner213

BİR GÜN GELECEK, YAHUDİLERİ TAMAMEN ORTADAN KALDIRMADIĞIM İÇİN BANA KÜFREDECEKSİNİZ!

Ezgi Burkay mikrofon.com.tr'ye özel yazıları ile her Çarşamba okurlarına seslenecek...

BİR GÜN GELECEK, YAHUDİLERİ TAMAMEN ORTADAN KALDIRMADIĞIM İÇİN BANA KÜFREDECEKSİNİZ!

Tarihte, dehalık ile delilik arasındaki ince çizgide yürüyenlerden; ADOLF HİTLER 
Uzun zamandır; her ne kadar faşist bir lider olsa da bir çok kesim tarafından dünya üzerine gelmiş sayılı dehalar arasında yer alan Adolf Hitler'i araştırıyorum ve hakkında yazılmış olan çoğu kitabı ince eleyip sık dokuyarak okumaya özen gösterdim. Önceleri büyük bir antipati beslediğim bu lidere, şimdilerde ;"zekasına saygı duyuyorum" desem doğru tanımlarım hislerimi. Okuduğum kitapları tüm önyargılarımdan sıyrılarak, düşünerek ve farklı bakış açılarıyla ele alarak değerlendirdim. Onu tanımlamaya kalkarsam:
1. dünya savaşında askerken; ikinci dünya savaşında başrol oyuncusu olacak kadar zeki. Koltuk sevdalısı muhaliflerin kendisine neler yapacağını düşünerek "uzun kılıçlar gecesiyle " tüm muhalifleri ortadan kaldıracak kadar öngörülü. Kendisine defalarca yapılan suikastlerden paçayı kurtaracak kadar şansli. Seçtiği şekille ( swastika ) ve yaptığı propagandalarla halkın milliyetçilik duygularını etkileyecek kadar sovenist. Yaptığı konuşmalarla her geçen gün kitlesini katlayacak kadar hatip. “Dünya tarihinden kuzey Avrupa Almanlarını çıkarın geriye maymun dansından başka bir şey kalmaz" diyecek kadar darwinist.Yahudilere akıl almaz işkenceler yaptıracak kadar anti-semitist. Türklere saldırmayacak kadar kurnaz ve öngörülü. Uzun boylu, kalıplı, sarı saçlı ve mavi gözlü Almanların tüm dünya nüfusunu kaplayacaklarına inanacak kadar deli. Aradan 62 yıl geçmesine rağmen sokakta çevirdiğiniz bir adamın bile tanıyacağı kadar tarihe damgasını vurmuş radikal kişilik.
Hitler Almanya'da 1. Dünya Savaşı sırasında yaşanan krizde güç kazandı. Propaganda ve karizmatik bir dille, alt ve orta tabakanın ekonomik gereksinimlerine karşılık veriyordu; bunun yanında da belli bir seviyede nasyonalizm, anti-semitizm ve anti-komünizm de sunuyordu. Ekonominin tekrar kurulması, yeniden silahlandırılmış bir ordu ve totaliter ve faşist bir rejimle; hitler agresif bir dış politika izleyerek Alman yaşama yerini genişletmek amaçlı (lebensraum) Polonya’ya saldırdı. En geniş döneminde, nazi Almanya’sı Avrupa'nın büyük bir çoğunluğuna sahip olmuştu, ancak daha sonra ittifak güçleri tarafından yenilgiye uğratıldı. savaşın sonunda Hitler’in ırk politikaları yaklaşık 11 milyon kişinin ölümüyle sonuçlandı, bunların arasında 6 milyon Musevi vardı, ve Yahudi soykırımı olarak tanındı
"Bir gün gelecek, Yahudileri tamamen ortadan kaldırmadığım için bana küfredeceksiniz!"
Bu sözü neden söylemiştir? 
Başlığımda kullanacak kadar ilgimi çeken bu söz beynimde iyice biçimlendi. Şimdilerde Yahudilerin ne işlere kalkıştığını düşünürsek; bugün ırkçılıktan kötü bahseden bu millet, şu an dünyadaki tek saf ırktır. Onların inancına göre Yahudi doğmadıysanız, Yahudi olamazsanız ve bir Yahudi ile evlenemezseniz. Ölene kadar dünyayı peşine takmış olan Hitler Yahudilerdeki ırkçılığı o zamandan görmüş ve onların izlerini dünyadan silmeye başlamıştır.
Bugün bizim iç işlerimize, tüm dünya ile olan ilişkilerimize karışan bu millet ya da tüm dünyayı parmağında oynatan bu millet demeliyim, ciddi anlamda sabır zorlayıcı. Elbette hiç kimse bu şekilde öldürülmeyi hak etmiyor lakin İsrail in şu anki vahşetine rağmen başka bir vahşet de kabul edilemez... Söylediklerim eksi oylanacak belki.
Ama yine de düşünüyorum:
"Kaldırdığım her taşın altından Yahudiler çıkıyor!" dedirten nedir acaba...
Belki bu hatalı bir sanı bilemiyorum.
Akla "eğer: Adolf hitler bu savaşı kazansaydı ve yok etmeye devam etseydi, İsrail yarım asırdır yaptığı katliamların aynısını şu anda olduğu gibi elini kolunu sallaya sallaya rahat bir şekilde yapabilecek miydi? “Sorusunu getirmektedir. Belki de eğer Hitler hiç yaşamamış olsaydı  onun rolünü oynayacak başka bir hitler mutlaka bulunacaktı, belki de katledilen bu millet ileride meydana gelmesi planlanan hadiseler dolayısıyla bir nevi kılıf olarak öngörüldüğü için her halükarda yine katledilmekten kurtulamayacaklardı...


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.