banner213

İş dünyasının yeni trendi MÜSİAD

Son zamanlarda Türkiye'de ve özellikle Gebze bölgesinde ivme kazanan MÜSİAD, her geçen gün geniş bir üye yelpazesine sahip oluyor.

İş dünyasının yeni trendi MÜSİAD

Siyaset ve iş dünyasında önemli birçok isim tarafından açıkça desteklenen MÜSİAD, adeta iş dünyasının yeni trendi haline geldi. Bu trend Gebze'de de devam ediyor. MÜSİAD'ın gençlik yapılanması olan Genç MÜSİAD'da aynı trandle genç girişimci ve iş adamları üzerinde etkisini devam ettiriyor. Gebze Genç MÜSİAD Başkanı Serkan Beyaz ile MÜSİAD'ı ve Genç MÜSİAD Gebze şubesinin çalışmaları hakkında uzun uzun sohbet ettik. Üyeler arasında sadece iş birliği değil, güç ve gönül birliği de oluşturmayı hedeflediklerini söyleyen Beyaz, Genç MÜSİAD'ın kurulma aşamasını ve faaliyetletlerini şu şekilde sıraladı:

Genç MÜSİAD'ı tanıtır mısınız?
Genç MÜSİAD, geleceğin işadamlarını ve MÜSİAD yöneticilerini yetiştirmek, onları hayata hazırlamak, sahip olduğu değerleri ve tecrübelerini gençlerle paylaşmak maksadıyla MÜSİAD Yönetim Kurulu tarafından alınan kararla, 2002 yılında kuruldu. MÜSİAD bünyesinde genç, idealist, kararlı ve heyecanlı bir grup genç tarafından başlatılan Genç MÜSİAD çalışmaları, hızla ülkemize yayılmakta ve bugün 3200′e yakın üyesiyle Türkiye çapında faaliyetlerini sürdürmektedir.


BURADA GÜÇ VE GÖNÜL BİRLİĞİ DE VAR
Genç MÜSİAD özetle, işbirliği yanında, güç ve gönül birliğini de gerçekleştirmek düşüncesiyle yola çıkan; toplumun kültür değerlerine, ticaret ahlâkına bağlı ve saygılı; çağın gerektirdiği girişimci ruha sahip; ilkelerinden taviz vermeden gelişmeyi hedefleyen; meslekî birikimi ve çağdaş donanımıyla, işadamı ya da üst seviyede yönetici olma istidadı taşıyan gençlerin oluşturduğu bir çalışma platformudur.


Gebze Genç MÜSİAD olakak neler yapıyor sunuz ve yapmayı planlıyorsunuz?
GEBZE'NİN DEĞERİNİ BİLİYORUZ
Genç MÜSİAD Gebze olarak bu bilinçle yola çıkmış bulunmaktayız. Gebze bölgesi çok eski tarihlerden bu yana stratejik, kültürel, sosyal ve ekonomik önemini devam ettirmiştir. Bugün de Gebze bir sanayi, ticaret, turizm ve kültür şehri olarak çevresine ve Türkiye’ye her zaman katma değer sağlamaktır. MÜSİAD olarak Gebze’nin değerini biliyor ve tarihten gelen zenginliğin bilinci ile bölgemizin daha da gelişmesi ve insanımıza yatırımın artması için “Biz de varız” diyoruz.


GENÇ GİRŞİMCİLERİ BEKLİYORUZ
Genç MÜSİAD Gebze, 1996 yılından beri Gebze’de hizmet veren MÜSİAD Gebze Şubesi’nin gençlik kurulu olarak doğdu. İki dönemdir Gebze Genç MÜSİAD Başkanlığı yapmaktayım. Bu iki dönem içerisinde arkadaşlarımızla çok güzel çalışmalara imza attık. Bu minvalde öncelikli olarak üye çalışmalarına ağırlık vererek “100 Üye” sloganıyla yola çıktık ve üye sayımızı arttırdık. Üye çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmekte olup Genç MÜSİAD’ın misyon ve vizyonuna uygun, iş ahlakını temel almış, yaşadığı bölgeye ve ülkesine katma değer sunan, bunlarla ilgili çalışmalarda bizimle birlikte olmak ve projelerini hayata geçirmek isteyen, genç girişimci ve girişimci adaylarını Genç MÜSİAD’a bekliyoruz.


ÜYELERİMİZİ YALNIZ BIRAKMIYORUZ
Sosyal ve eğitim çalışmaları Gebze Genç MÜSİAD’ın bir diğer önemli faaliyet alanıdır. Üyelerimiz ile her zaman bir arada olmaya, onları iyi – kötü günlerinde yalnız bırakmamaya ve iş hayatlarında her zaman destek olmaya gayret sarf ediyoruz. Çünkü, sağlıklı ve gelişmiş bir toplum için bir arada olmak gerektiğinin bilincindeyiz. MÜSİAD dünya genelindeki bütün üyeleriyle ve MÜSİAD’a gönül verenlerle büyük bir ailedir. Genç MÜSİAD Gebze olarak tecrübeli iş insanı, sanayici, girişimci ve bilim insanları ile de bir araya gelmenin, onların tecrübelerinden istifade etmenin de çok önemli olduğunu bilerek bazı faaliyetlerimiz olmaktadır. Gebze bölgesinin önde gelen iş insanı, sanayici, bürokrat ve bilim insanları ile düzenli olarak toplantılar tertip ediyoruz. Çok mühim bulduğumuz ve katkısını gördüğümüz bu çalışmamız devam etmekte ve yeni kişilerle bir arada olmayı heyecanla beklemekteyiz. Genç MÜSİAD Gebze olarak eğitim çalışmalarının ağırlıklı kısmını da eğitim seminerleri oluşturmaktadır. Güncel, aktüel, yerel ve ülke gündemini ilgilendiren meselelerde alanında uzman kişilerden istifade ediyoruz. Bu programlarımıza Gebze halkının da teveccüh göstermesi bizi ayrıca memnun etmektedir.
Genç MÜSİAD Gebze, bölgesi ile ilgili çalışmaları da yakından takip etmektedir. Doğru yapılan işlerin her zaman yanında yer alan MÜSİAD, bundan sonra da bölgesi ve ülkesi için bu çalışmalara her zaman destek verecektir. Genç MÜSİAD Gebze bölge ve ülke insanı için taşın altına eline koymaktan hiçbir zaman çekinmeyecek ve sorumlu davranacaktır. Bu anlamda bizler kamu kurum kuruluşları, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, OSB’ler ile her zaman yakın bir ilişki içerisinde olduk ve bundan sonra da ilişkimizi daha da arttırarak devam edeceğiz.


GENEL BAŞKAN GEBZE'Yİ ÖNEMSİYOR
Genç MÜSİAD Gebze olarak Genel Merkezimiz ile de çok iyi bir iletişimimiz halinde olup yapılan çalışmalara yakın şube imkanını da kullanarak katılabilmekteyiz. Aynı zamanda üye ilişkilerimiz ve ortak faaliyetler yürütme imkanımız bulunmaktadır. Genç MÜSİAD Genel Başkanımız Yavuz FETTAHOĞLU, Gebze bölgesini önemsemekte ve yapmış olduğumuz faaliyetlerde de desteklerini esirgemeyerek yanımızda yer almaktadır.

Kaynak: Kulis Dergisi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.