banner213

EĞİTİM Haberleri

Engelli Birey İstihdam Destek Hizmeti
02 Ekim 2017, 15:10 0
Engelli Birey İstihdam Destek Hizmeti
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İş’te Bizde Varız Engelli Birey İstihdam Destek Hizmeti projesiyle engelli vatandaşların istihdam edilmesinde katkı sağlıyor
Işık; Bölge GTÜ’ ye Sahip Çıkmalı 
02 Ekim 2017, 14:44 0
Işık; Bölge GTÜ’ ye Sahip Çıkmalı 
Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı Mütevelli Heyeti Toplantısı Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımı ile hafta sonu gerçekleştirildi. Işık toplantıda yaptığı konuşmada GTÜ’ ye bölgenin tüm kaynakları ile sahip çıkması gerekliliğinin altını çizdi. Toplantıda Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve Gebze Kaymakamı Mustafa Güler’in oy birliği ile mütevelli heyetine katılmaları kararı alındı. 
GTÜ'de 3 Dakikada Tez Anlattılar
29 Eylül 2017, 15:01 0
GTÜ'de 3 Dakikada Tez Anlattılar
Türkiye'de ilk ve tek GTÜ'de gerçekleştirilen 3 Dakikada Doktora Tezi Yarışması'nda doktora öğrencileri tezlerini alanları dışındaki jüri üyelerine anlattı. Yarışmaya 15 farklı üniversiteden akademik kariyer hedefleyen öğrenciler katıldı.
Akademi Lise’de sınav heyecanı
26 Eylül 2017, 16:19 0
Akademi Lise’de sınav heyecanı
Başvuru yapan öğrenciler Akademi Lise sınavlarında başarılı olmak için ter döküyor
Rektör öğrencileri ile kamp yaptı
25 Eylül 2017, 15:34 0
Rektör öğrencileri ile kamp yaptı
GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün ve GTÜ’ lü öğrenciler motivasyon kampında bir araya geldi. Kamp ateşi etrafında sohbet eden grup, çeşitli spor ve kültürel aktivitelerle yeni akademik yılı karşıladılar.  
Mardinli öğrenciler GTÜ'nün misafiri oldu
20 Eylül 2017, 12:59 0
Mardinli öğrenciler GTÜ'nün misafiri oldu
Şehit ve gazi yakını Mardinli çocuklar GTÜ' nün ev sahipliğinde unutamayacakları bir hafta geçirdiler. Artuklu Belediyesi ve Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) iş birliği ile Mardin Artuklu’ dan gelen şehit, gazi yakını öğrenciler GTÜ' de misafir edilerek doyasıya bir hafta geçirdiler.
Yeşil teknoloji masaya yatırıldı
18 Eylül 2017, 12:15 0
Yeşil teknoloji masaya yatırıldı
Bitkilerin besinsel niteliğini iyileştirme ve miktarını artırmak amacı ile bitkiler üzerinde uygulanan “yeşil biyoteknoloji” araştırma ve uygulamaları masaya yatırıldı. Yerli ve yabancı bilim adamlarının katıldığı International Green Biotechnology Congress’ in açılış konuşmasını yapan GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, “GTÜ’ nün Türkiye’nin ilk kriyobankasının (tohumların sınırsız süre saklanması) kurulmasına yönelik ilk adımların atıldığını” söyledi.
Erdoğan: TEOG'un kaldırılması lazım
16 Eylül 2017, 23:53 0
Erdoğan: TEOG'un kaldırılması lazım
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beylerbeyi'ndeki Çalışma Ofisi'nde Başbakan Binali Yıldırım'ı kabul etti. Erdoğan dün akşam katıldığı bir televizyon programında TEOG'un kaldırılması gerektiğini söylemiş, bu konuyu Başbakan Yıldırım'la görüşeceğini dile getirmişti. Kritik görüşme 2,5 saat sürdü.
GTÜ Kansere savaş açtı
14 Eylül 2017, 17:43 0
GTÜ Kansere savaş açtı
Kanser tedavi yöntemlerinde manyetik parçacıklar kullanılarak hastalıklı bölge dışında vücudun hiçbir organı tedaviden olumsuz etkilenmeyecek. Medikal alanda devrim oluşturan teknolojiler Gebze Teknik Üniversitesinde düzenlenen Uluslararası Manyetik Nanoparcacıkların Biyo-medikal Ulgulamaları (Bio-Medical Applicatıons of Magnetic Nano-Particles) çalıştayında masaya yatırıldı.
YÖK'ten 15 üniversite için 'maaş' gibi burs
31 Ağustos 2017, 14:47 0
YÖK'ten 15 üniversite için 'maaş' gibi burs
Yükseköğretim Kurulunca, Farabi Programı kapsamında 23 ilden belirlenen 15 üniversitede öğrenim görecek öğrencilere, 8 ay boyunca 600 lira burs ödenmesi kararlaştırıldı.