banner213

EĞİTİM Haberleri

GTÜ'de 3 Dakikada Tez Anlattılar
29 Eylül 2017, 15:01 0
GTÜ'de 3 Dakikada Tez Anlattılar
Türkiye'de ilk ve tek GTÜ'de gerçekleştirilen 3 Dakikada Doktora Tezi Yarışması'nda doktora öğrencileri tezlerini alanları dışındaki jüri üyelerine anlattı. Yarışmaya 15 farklı üniversiteden akademik kariyer hedefleyen öğrenciler katıldı.
Akademi Lise’de sınav heyecanı
26 Eylül 2017, 16:19 0
Akademi Lise’de sınav heyecanı
Başvuru yapan öğrenciler Akademi Lise sınavlarında başarılı olmak için ter döküyor
Rektör öğrencileri ile kamp yaptı
25 Eylül 2017, 15:34 0
Rektör öğrencileri ile kamp yaptı
GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün ve GTÜ’ lü öğrenciler motivasyon kampında bir araya geldi. Kamp ateşi etrafında sohbet eden grup, çeşitli spor ve kültürel aktivitelerle yeni akademik yılı karşıladılar.  
Mardinli öğrenciler GTÜ'nün misafiri oldu
20 Eylül 2017, 12:59 0
Mardinli öğrenciler GTÜ'nün misafiri oldu
Şehit ve gazi yakını Mardinli çocuklar GTÜ' nün ev sahipliğinde unutamayacakları bir hafta geçirdiler. Artuklu Belediyesi ve Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) iş birliği ile Mardin Artuklu’ dan gelen şehit, gazi yakını öğrenciler GTÜ' de misafir edilerek doyasıya bir hafta geçirdiler.
Yeşil teknoloji masaya yatırıldı
18 Eylül 2017, 12:15 0
Yeşil teknoloji masaya yatırıldı
Bitkilerin besinsel niteliğini iyileştirme ve miktarını artırmak amacı ile bitkiler üzerinde uygulanan “yeşil biyoteknoloji” araştırma ve uygulamaları masaya yatırıldı. Yerli ve yabancı bilim adamlarının katıldığı International Green Biotechnology Congress’ in açılış konuşmasını yapan GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, “GTÜ’ nün Türkiye’nin ilk kriyobankasının (tohumların sınırsız süre saklanması) kurulmasına yönelik ilk adımların atıldığını” söyledi.
Erdoğan: TEOG'un kaldırılması lazım
16 Eylül 2017, 23:53 0
Erdoğan: TEOG'un kaldırılması lazım
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beylerbeyi'ndeki Çalışma Ofisi'nde Başbakan Binali Yıldırım'ı kabul etti. Erdoğan dün akşam katıldığı bir televizyon programında TEOG'un kaldırılması gerektiğini söylemiş, bu konuyu Başbakan Yıldırım'la görüşeceğini dile getirmişti. Kritik görüşme 2,5 saat sürdü.
GTÜ Kansere savaş açtı
14 Eylül 2017, 17:43 0
GTÜ Kansere savaş açtı
Kanser tedavi yöntemlerinde manyetik parçacıklar kullanılarak hastalıklı bölge dışında vücudun hiçbir organı tedaviden olumsuz etkilenmeyecek. Medikal alanda devrim oluşturan teknolojiler Gebze Teknik Üniversitesinde düzenlenen Uluslararası Manyetik Nanoparcacıkların Biyo-medikal Ulgulamaları (Bio-Medical Applicatıons of Magnetic Nano-Particles) çalıştayında masaya yatırıldı.
YÖK'ten 15 üniversite için 'maaş' gibi burs
31 Ağustos 2017, 14:47 0
YÖK'ten 15 üniversite için 'maaş' gibi burs
Yükseköğretim Kurulunca, Farabi Programı kapsamında 23 ilden belirlenen 15 üniversitede öğrenim görecek öğrencilere, 8 ay boyunca 600 lira burs ödenmesi kararlaştırıldı.
2 milyon öğrenciyi ilgilendiren değişiklik
30 Ağustos 2017, 11:49 0
2 milyon öğrenciyi ilgilendiren değişiklik
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2017-2018 eğitim öğretim döneminden itibaren Türkiye genelinde 2 milyona yakın öğrencinin eğitim aldığı tüm meslek liselerinin 7 ana başlıkta performansa tabi tutulması kararı alındı. Meslek liselerinin performansları, 'eğitim-öğretim ortamları', 'öğrenci başarı, devam ve disiplin durumu', 'rehberlik çalışmaları', 'proje ve okul-sektör iş birliği çalışmaları', 'sosyal etkinlik çalışmaları', 'okul sağlığı çalışmaları' ve 'yönetim' kriterleri bakımından belirlenecek.
Okul alışverişi öncesi velilere uyarı
29 Ağustos 2017, 12:28 0
Okul alışverişi öncesi velilere uyarı
TESK Genel Başkanı Palandöken, bu yıl eğitim-öğretime yaklaşık 18 milyon öğrencinin devam edeceğini anımsatarak, velilere alışveriş öncesi uyarılarda bulundu.